REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Podsumowanie policyjnej akcji Bezpieczny Weekend – Wielkanoc 2012

Zakończyła się policyjna akcja prowadzona od 6 do 10 kwietnia na drogach województwa łódzkiego i całego kraju. Spotkać było można więcej patroli, trzeba było liczyć się z większym prawdopodobieństwem kontroli stanu trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów. Funkcjonariusze zwracali także uwagę na jazdę podróżnych w pasach bezpieczeństwa i przewożenie dzieci w fotelikach.

 
W ciągu czterech dni (od piątku od 14:00) w województwie łódzkim policjanci interweniowali w związku z  23 wypadkami, w których 4 osoby poniosły śmierć, a 33 osoby odniosły obrażenia. Zatrzymano 114 kierujących pod wpływem alkoholu.
 
Dla porównania Bezpieczny weekend Wielkanoc 2011 policjanci w województwie łódzkim odnotowali 32 wypadki, w których 2 osoby poniosły śmierć, a 36 zostało rannych. Zatrzymano 151 nietrzeźwych kierujących.
 
W całym kraju doszło do 236 wypadków, w których zginęło 21 osób  a 298 zostało rannych. Jak podkreślają funkcjonariusze, te święta były znacznie spokojniejsze niż ubiegłoroczne. Apele policjantów niestety nie dotarły do wszystkich kierujących – 1586 nietrzeźwych wyeliminowali oni z dalszej jazdy.

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a