REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Policjanci apelują do osób starszych i mieszkających samotnie

 7 stycznia zgierscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży pieniędzy z mieszkania 81 letniej kobiety. Z ustaleń policji wynika, że około godz. 11.00 do mieszkania starszej pani przyszły dwie osoby – mężczyzna i kobieta, którzy podali się za pracowników ZUS.

Starsza pani z kobietą udała się do kuchni, a mężczyzna stał w przedpokoju. Kobieta zaczęła mówić o dopłatach dla emerytów i zaproponowała dodatkowe 100 zł do emerytury staruszki. Dodała, że ma przy sobie pieniądze na ten cel, ale akurat banknot o nominale 200 zł. Wtedy zwróciła się do 81 latki, by ta jej rozmieniła. Pokrzywdzona udała się do pokoju skąd z szafki zamykanej na klucz wyjęła dwa banknoty po 100 zł, pozostawiając banknot 200 zł w szafce. Następnie udała się do kuchni, gdzie przekazała kobiecie 100 zł. Wtedy oszustka zaczęła pytać starszą panią o krążenie w nogach i poprosiła o zdjęcie butów. Starsza pani zakomunikowała, że musi iść do sklepu. Po tych słowach kobieta i mężczyzna opuścili mieszkanie. Po kilku minutach zgłaszająca weszła do pokoju i stwierdziła, że w szafce gdzie trzymała pieniądze brakuje 100 zł oraz biżuterii.

 
Apel KPP w Zgierzu:
Po raz kolejny apelujemy do wszystkich osób starszych i mieszkających samotnie, aby nie wpuszczały nieznajomych do mieszkania. Bądźmy czujni i nie dajmy się zwieść nieuczciwym osobom proponującym sprzedaż różnych artykułów po niskich, atrakcyjnych cenach. Uważajmy na osoby przedstawiające się za pracowników administracji czy innych instytucji, którzy pod różnymi pretekstami chcą się dostać do mieszkań. Każdy podejrzany przypadek zgłośmy natychmiast na Policję.

 

Inne

Ciekawe artykuły