REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Policjanci szukali 8-latka, a ten bawił się u koleżanki

Dziesiątki policjantów postawionych w stan alarmu w związku z podejrzeniem uprowadzenia  8 –latka z Ozorkowa. To opis sytuacji, która miała miejsce w niedzielny wieczór. Na szczęście wszystko zakończyło się dobrze. Chłopiec cały i zdrowy wrócił do domu.

20 lipca 2014 r. około godziny 19.00 ozorkowscy policjanci zostali zaalarmowani przez roztrzęsioną kobietę o zaginięciu jej 8-letniego syna. Z relacji matki wynikało, że chłopiec bawił się ze swoim starszym bratem na placu zabaw w pobliżu miejsca zamieszkania. W pewnym momencie podszedł do nich obcy mężczyzna, który wziął 8-latka za rękę i gdzieś z nim poszedł. Przestraszony 11-latek powiadomił swoją matkę, a ta policjantów. Natychmiast został ogłoszony alarm dla wszystkich policjantów pracujących w powiecie zgierskim. Przy współpracy z jednostkami ościennymi w Łęczycy, Poddębicach, Łodzi a także z Komisariatem Autostradowym wystawione zostały na drogach posterunki blokadowe. O zaginięciu małoletniego zostali poinformowani również policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, negocjatorzy i policyjny psycholog. Na miejscu zdarzenia pracował pies tropiący, a w gotowości była załoga policyjnego śmigłowca. Prowadzone działania przyczyniły się do odnalezienia chłopca. Około godz. 20. 30 policjanci dostrzegli na wysokości ul. Kościuszki idącego w towarzystwie mężczyzny, kobiety i dziewczynki, poszukiwanego 8-latka. Okazało się, że chłopiec poszedł ze znanym mu z widzenia, ojcem swojej koleżanki z klasy na ich podwórko. Tam przez półtorej godziny beztrosko skakał z dziewczynką na trampolinie pod czujnym okiem jej rodziców. 

Policjanci apelują o wzmożoną opiekę nad dziećmi.

Niedopuszczalnym jest, by dziecko bez naszej wiedzy oddalało się, nawet w towarzystwie osoby, którą zna. Sąsiad czy krewny…zawsze powinien poinformować rodzica o zamiarze zabrania dziecka. Przede wszystkim by rodzic wyraził na to zgodę, a także by w przyszłości zapobiegać takim sytuacjom jaka miała miejsce w Ozorkowie.

Łatwowierność i naiwność dziecka są często przyczynami kłopotów. Dlatego też niezbędne jest wyrobienie w dziecku odruchu nieufności wobec osób nieznajomych.

Bezwzględnie zakazujcie dzieciom:

  • przyjmowania od obcych jakichkolwiek prezentów i słodyczy,
  • oddalania się z obcymi,
  • wsiadania do pojazdów kierowanych przez obcych.

Uczcie swoje dzieci, aby podczas Waszej nieobecności:

  • w domu nie otwierały drzwi obcym, nawet znajomym i innym dzieciom,
  • zabrońcie im otwierania drzwi domofonem, jeżeli osobą zgłaszającą się jest ktoś obcy,
  • zakazujcie Waszym pociechom opowiadania o wyposażeniu mieszkania, sprzęcie technicznym itp.

Nie ujawniajcie dzieciom miejsc przechowywania w domu przedmiotów wartościowych, nie rozmawiajcie przy nich o swoich zarobkach, planowanych inwestycjach itp. Uczyńcie wszystko, aby zabawy dzieci były zawsze bezpieczne, uczcie dzieci rozwagi, ale i sami bądźcie przewidujący. Starannie wybierajcie drogę, którą dziecko będzie podążało do szkoły, uczcie je bezpiecznego poruszania się po drogach. Starajcie się docierać do wszystkich publikacji na temat dzieci, ich wychowania i bezpieczeństwa.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,

Czym różni się procesor Intel Core i3 od i5?

CPU, centralna jednostka obliczeniowa lub po prostu procesor, to jeden z najbardziej istotnych podzespołów każdego komputera. Jego podstawowe zadanie to interpretowanie wszystkich podejmowanych na urządzeniu