REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Policjanci zabezpieczali mecz

 W środę 11 listopada 2015 r. policjanci zabezpieczali szereg imprez związanych z obchodami Dnia Niepodległości. Siły policyjne skoncentrowane również były na zabezpieczenie czterech meczy, które rozgrywały się tego dnia w powiecie zgierskim, w tym na mecz pomiędzy drużynami MKP Boruta Zgierz a RTS Widzew Łódź. Ten ostatni od początku wzbudzał duże zainteresowanie. Dlatego też do jego zabezpieczenia skierowano znaczne siły. Dla zwiększenia bezpieczeństwa i zapobieżenia incydentom przed meczem i po nim, zgierskich policjantów wspierali mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi i funkcjonariusze z jednostek ościennych. Mundurowi strzegli bezpieczeństwa mieszkańców Zgierza i kibiców – nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale w całym mieście.

 
Jeszcze przed rozpoczęciem imprezy do mundurowych dotarł sygnał o rozsypanym na murawie boiska szkle. Na miejsce przybyła grupa zdarzeniowa, która przyjęła zawiadomienie o wykroczeniu. Po czynnościach policyjnych boisko zostało uprzątnięte przez pracowników MOSiR-u by mecz mógł się odbyć.
 
Podczas spotkania w pierwszej połowie kibice drużyny przejezdnej odpalili 30 rac świetlnych naruszając tym samym porządek publiczny. Z uwagi na mocne zadymienie sędzia przerwał na chwilę mecz. W drugiej połowie imprezy było podobnie. Sympatycy Widzewa po raz kolejny odpalili race zmuszając sędziego do ponownego przerwania rozgrywek.
 
Policjanci podjęli już działania zmierzające do identyfikacji osób, które podczas meczu odpaliły race i tym samym złamały regulamin obiektu.
 
W trakcie zabezpieczenia meczu policjanci nałożyli 37 mandatów karnych na łączną kwotę 6800 złotych, wylegitymowali 81 osób. Zatrzymali też jedną osobę w związku ze znieważeniem funkcjonariusza policji.
 
Spotkanie, w którym rozgrywające ze sobą drużyny zremisowały przebiegało bez większych zakłóceń.

Inne

Ciekawe artykuły