REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Policyjna Akcja – Bezpieczny Weekend-Wielkanoc

Rozpoczynają się na drogach całego kraju działania policyjne pod hasłem „Bezpieczny Weekend –Wielkanoc 2011”. Potrwają do późnych godzin 25 kwietnia. Okres świąt charakteryzuje się co roku znacznym natężeniem ruchu drogowego, szczególnie podczas wyjazdów i powrotów z dużych aglomeracji, tak jak nasza – łódzka. W weekend nasze drogi będzie patrolował też policyjny śmigłowiec.

Zmasowany ruch pojazdów, ciągły pośpiech oraz nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa skutkują znaczną liczbą wypadków. Główne grzechy kierujących to niezmiennie nadmierna prędkość, wyprzedzanie na tzw. trzeciego oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

W I kwartale 2011 roku w województwie łódzkim policjanci ujawnili 2667 nietrzeźwych kierujących , którzy spowodowali 232 zdarzenia drogowe, w tym 40 wypadków w skutek, których 55 osób odniosło obrażenia. Funkcjonariusze ujawnili 26344 przekroczenia dozwolonej prędkości, która była przyczyną 168 wypadków drogowych, a w skutek których 17 osób poniosło śmierć a 224 odniosły obrażenia.

W trakcie prowadzonych w ciągu kilku najbliższych dni działań spodziewać się należy zdecydowanie więcej kontroli policyjnych. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących a także na sposób przewożenia dzieci i fakt przestrzegania obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. W ruch pójdą wszelkie urządzenia do pomiaru prędkości. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach. Działania w łódzkim monitorowane będą z pokładu policyjnego śmigłowca.
 
Przypominamy o ograniczeniach w ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton: 23 kwietnia zakaz ruchu dotyczy godzin od 18.00 do 22.00, 24 i 25 kwietnia w godzinach od 8.00 do 22.00.

Inne

Ciekawe artykuły