REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Policyjna akcja „Trzeźwość” na łódzkich drogach

 Analiza stanu bezpieczeństwa na drogach naszego województwa wskazuje na duże zagrożenie ze strony kierujących będących pod wpływem alkoholu. W ciągu 3 kwartałów 2010 r. odnotowano 803 zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierujących w tym 192 wypadki, gdzie 262 osób zostało rannych, a 17 poniosło śmierć. Na terenie samej Łodzi nietrzeźwi kierujący spowodowali w tym roku 201 zdarzeń drogowych w tym 51 wypadków, w których 70 osób zostało rannych. W celu poprawy stanu bezpieczeństwa na łódzkich drogach w piątek (22.10.2010 r.) w godzinach 18:00 – 2:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP i KMP w Łodzi wspomagani przez funkcjonariuszy innych pionów przeprowadzili na terenie miasta działania skierowane na trzeźwość kierujących.

 Podczas akcji policjanci skontrolowali analizatorami wydechu 440 kierujących, wśród których ujawniono 11 nietrzeźwych. Najmłodszym nietrzeźwym kierującym  był 18-letni łodzianin, który kierował oplem omega bez uprawnień i miał w organizmie 0,57 promila alkoholu. Ponadto młodzieniec jechał bez aktualnego ubezpieczenia OC oraz  bez ważnego przeglądu technicznego pojazdu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 47-letni mieszkaniec Łodzi, który kierując samochodem osobowym ford mondeo miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Podczas działań odzyskano także poszukiwanego jeepa grand cherokee na szwajcarskich tablicach rejestracyjnych.
 
Policjanci podkreślają, że nie ma taryfy ulgowej dla nietrzeźwych sprawców wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Na uwagę zasługuje fakt, że sądy rejonowe na posiedzeniach wyjazdowych w szpitalach zastosowały areszt na okres trzech miesięcy wobec 26-letniego sprawcy wypadku z 13 października, gdzie na ul.Ogrodowej zginęło trzech mężczyzn oraz wobec 22-letniego sprawcy wypadku z 20 października, gdzie śmierć poniosła kobieta i mężczyzna.

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają