REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polskie dzieci z Białorusi zwiedzają powiat zgierski

1 lipca wystartował projekt „Lato z Polską” organizowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” powołane przez Senat RP. Jego łódzki oddział zwrócił się z prośbą do zgierskiego starosty Jacka Sochy o zorganizowanie na terenie powiatu wakacji dla polskich dzieci z Białorusi.
 
W wyniku porozumienia Zgierz i okoliczne gminy odwiedzi przez 2 najbliższe tygodnie około 50 dzieci w wieku 8-15 lat. Kolonie spędzać będą w Ośrodku Ochotniczych Hufców Pracy w Dobieszkowie. Będą brać udział w warsztatach z rękodzielnictwa, organizatorzy zapewnią liczne gry i zabawy, ogniska, wycieczki oraz integrację z lokalną młodzieżą.
 
W ubiegłym roku cały kraj odwiedziło około 2000 dzieci. Kolonie mają ważne znaczenie, ponieważ pozwalają dzieciom z Białorusi nie tylko wyjechać na wakacje, ale przede wszystkim zachować polską tożsamość narodową oraz zapewniają kontakt rodakami oraz rodzimym językiem. Spotkania bowiem to nie tylko zabawa, ale też nauka języka polskiego i lekcje historii.  
 

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.