REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polskie dzieci z Białorusi zwiedzają powiat zgierski

1 lipca wystartował projekt „Lato z Polską” organizowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” powołane przez Senat RP. Jego łódzki oddział zwrócił się z prośbą do zgierskiego starosty Jacka Sochy o zorganizowanie na terenie powiatu wakacji dla polskich dzieci z Białorusi.
 
W wyniku porozumienia Zgierz i okoliczne gminy odwiedzi przez 2 najbliższe tygodnie około 50 dzieci w wieku 8-15 lat. Kolonie spędzać będą w Ośrodku Ochotniczych Hufców Pracy w Dobieszkowie. Będą brać udział w warsztatach z rękodzielnictwa, organizatorzy zapewnią liczne gry i zabawy, ogniska, wycieczki oraz integrację z lokalną młodzieżą.
 
W ubiegłym roku cały kraj odwiedziło około 2000 dzieci. Kolonie mają ważne znaczenie, ponieważ pozwalają dzieciom z Białorusi nie tylko wyjechać na wakacje, ale przede wszystkim zachować polską tożsamość narodową oraz zapewniają kontakt rodakami oraz rodzimym językiem. Spotkania bowiem to nie tylko zabawa, ale też nauka języka polskiego i lekcje historii.  
 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub