REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polskie Nagrody Filmowe Orły 2010, Przegląd filmów kandydujących

Przegląd filmów wytypowanych w tym roku przez Polską Akademię Filmową do Polskich Nagród Filmowych Orły 2011 jest niepowtarzalną okazją do przyjrzenia się krajobrazowi rodzimej kinematografii AD 2010 oraz ocenienia na własną rękę jej rzeczywistej kondycji i wartości.
 
Polska Akademia Filmowa to odpowiednik narodowych akademii filmowych, przyznających takie nagrody jak francuskie Cezary, czeskie Lwy, czy hiszpańskie Goya, a w Europie – Europejska Akademia Filmowa, przyznająca Europejskie Nagrody Filmowe. Polska Akademia Filmowa grupuje ponad 500 członków, a na jej czele stoi Prezydent, pani Agnieszka Holland.
 
Podstawowym celem Akademii jest promocja filmu polskiego poprzez coroczne wyróżnianie osiągnięć twórców i wykonawców w dziedzinie sztuki filmowej, a także wyróżnianie dorobku filmowego.
 
Członkowie Polskiej Akademii Filmowej w dwuetapowym, tajnym i korespondencyjnym głosowaniu, przeprowadzanym przez PricewaterhouseCoopers, czołową na świecie firmę doradczo-audytorską, wybierają nominowanych i laureatów Polskich Nagród Filmowych Orły.
 
Polska Akademia Filmowa należy do FAN of Europe (Film Academies Network of Europe), inicjatywy skupiającej narodowe akademie filmowe, mającej na celu promocję europejskiego kina oraz edukację i wspieranie młodych talentów.
 
 10-31 stycznia 2011 r., Kino Charlie, WSTĘP: 8/12 zł
 

Inne

Ciekawe artykuły