REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pomnik przyrody odzyskał blask

Aleja bukowo-lipowa w Glinniku nabrała nowego wyglądu. Przycięcie konarów, założenie wiązań elastycznych czy usunięcie zeschniętych gałęzi, to tylko niektóre z prac przeprowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Zgierzu dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach projektu: „Prace pielęgnacyjno-konserwacyjne pomnikowej alei bukowo-lipowej w miejscowości Glinnik”.

Zwykle takie prace realizowane są przez gminy, ale ponieważ aleja znajduje się wzdłuż drogi powiatowej, Powiat Zgierski zgodził się na wykonanie tego zadania – mówi Ilona Rafalska, naczelnik Wydziału Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych Starostwa Powiatowego w Zgierzu.

Aleja bukowo-lipowa to pomnik przyrody. Na tę zaszczytną listę została wpisana w 1990 r. Odrestaurowanie 68 drzew kosztowało 43 092 zł, dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska wyniosła prawie 39 000 zł. Więcej informacji o tego typu projektach znaleźć można na stronie www.wfosigw.lodz.pl.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a