REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Ponad 2 promile u kierowcy tira

13 lutego 2014 roku o godzinie 13:05 dyżurny Komisariatu Autostradowego Policji odebrał zgłoszenie od  uczestników ruchu, że autostradą A-2 w kierunku Warszawy porusza się „zygzakiem” 40-tonowy tir koloru niebieskiego z szarą naczepą. Dyżurny mając na uwadze zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym przekazał informację patrolowi znajdującemu się na autostradzie. Policjanci już kilkunastu minutach odnaleźli pojazd pasujący do opisu. Uwzględniając specyfikę ruchu na autostradzie funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd w miejscu, które w maksymalnym stopniu gwarantowało bezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników autostrady – w rejonie nieczynnego Punktu Poboru Opłat Sosnowiec. Wykonanie badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenie osób zgłaszających,  ponieważ  kierujący zestawem pojazdów 37-letni mieszkaniec gminy Oborniki Wielkopolskie, który prawo jazdy posiadał od 19 lat, był nietrzeźwy. Miał w organizmie 2,26 promila. Mężczyznę zatrzymano. 37-latek w trybie przyspieszonym odpowie przed Sądem Rejonowym w Zgierzu za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.