REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Powiatowy ZOZ na plusie

Gdyby stworzyć ogólnopolską mapę szpitali i nanieść na nią ich stopnie zadłużenia, to nie byłby to optymistyczny widok. Tym bardziej na tle państwowych lecznic wyróżnia się Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej, który zamknął poprzedni rok z dodatnim wynikiem finansowym.

Może się wydawać, że ok. 40 tys. zł zysku, to nie jest wiele, ale proszę mi wierzyć, że jest to ewenement w skali kraju. Inne znane mi ZOZ-y  są na minusie – mówi dyrektor PZOZ w Zgierzu Zbigniew Jarosik. – Że w służbie zdrowia się nie przelewa, to wie każdy, dlatego nauczyliśmy się dokładnie oglądać każdą złotówkę zanim ją wydamy. U nas nawet, jak któryś z pracowników zgłosi zapotrzebowanie na nowy toner do drukarki, to najpierw musi rozliczyć się z tego zużytego.
 
Jak brzmi przepis na sukces? Powiatowa lecznica pozyskuje sama nowe zakłady pracy ale także indywidualnych klientów chętnych na skorzystanie z usług Poradni Medycyny Pracy. Poza tym odpłatnie udostępnia powierzchnię reklamową na jednej ze ścian budynku, wynajmuje także pomieszczenia innym firmom. 
 
Ponieważ od trzech lat podpisujemy na takich samych warunkach kontrakt z NFZ, to niełatwo jest utrzymać dodatni wynik finansowy, podczas gdy wszystkie wydatki wzrastają – mówi dyrektor Jarosikdlatego staram się zabiegać o dodatkowe kwoty. W II połowie 2011 roku udało się uzyskać od NFZ zwiększenie kontraktu o ok. 70 tys. zł.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a