REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pożyczka płynnościowa dla zgierskich firm z sektora MŚP

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego posiada w swojej ofercie pożyczkę płynnościową dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw działających na terenie powiatu zgierskiego. Jest ona dedykowana firmom, które doświadczyły negatywnych skutków pandemii COVID-19. Do jej otrzymania nie jest wymagany wkład własny.

Na co można dostać pożyczkę? Na działania i płatności, których płynność została zaburzona w wyniku pandemii koronawirusa. Takich działań wyróżniono kilka i wśród nich znajdują się:

– wynagrodzenia pracowników wraz ze składkami do ZUS i US;

– koszty podwykonawców pracujących na terenie firmy ubiegającej się o pożyczkę;

– zobowiązania publiczno-prawne firmy;

– spłaty zobowiązań handlowych, w tym pokrycie kosztów użytkowania infrastruktury;

– zatowarowanie i zakup półproduktów;

– wydatki niezbędne do zapewnienia ciągłości działania, które firma zmuszona była ponieść po 31 stycznia 2020 r.;

– bieżące raty kredytów, pożyczek lub leasingu. Uwaga! Wymienione formy wsparcia nie mogą pochodzić ze środków Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych oraz z innych funduszy, programów, środków i instrumentów Unii Europejskiej lub innych źródeł pomocy krajowej albo zagranicznej.

Przedsiębiorstwa, które zdecydują się złożyć wniosek o pożyczkę płynnościową, będą mogły otrzymać z jej tytułu maksymalnie milion złotych. Najdłuższy możliwy okres spłaty to 6 lat.

Wśród warunków uwzględniony został okres karencji, który może potrwać do 6 miesięcy. Pożyczki są udzielane do 31 grudnia 2021 roku. 

Instytucją przyznającą pożyczkę płynnościową jest Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego, która udziela również szczegółowych informacji na temat tej formy wsparcia. Stronę internetową ŁARR znaleźć można pod adresem https://larr.pl/.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub