REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pracownia KTG (kardiotokografii) już otwarta!

15 września odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia pracowni KTG (kardiotokografii) na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu. Zrealizowanie inwestycji było możliwe dzięki środkom zgromadzonym podczas VI Charytatywny Bal Czerwonej Róży, organizowanego cyklicznie co roku przez poseł Agnieszkę hanajczyk. Beneficjentem balu był właśnie zgierski szpital, a w jego trakcie udało się pozyskać poprzez licytację ogromną kwotę 120 tyś złotych.  

Wyremontowana i kompleksowo wyposażona w nowoczesny sprzęt pracownia umożliwi wykrycie stanów zagrożenia płodu już we wczesnej fazie jego rozwoju. Z pracowni będą korzystały nie tylko pacjentki szpitala, ale również będzie ona dostępna dla wszystkich kobiet chcących przeprowadzić badanie KTG. Dla pierwszych trzech kobiet, które skorzystają z nowej pracowni, biuro poselskie Agnieszki hanajczyk ufundowało drobne upominki. 

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.