REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Premiera filmu Boy, o dorastaniu, magii oraz kulcie Michaela Jacksona

Kino Charlie w Łodzi, ul. Piotrkowska 203/205 zaprasza na premierę filmu Boy.

Opis filmu:

 Jest rok 1984. W małym miasteczku na wschodnim wybrzeżu Nowej Zelandii mieszka chłopiec – BOY wraz ze swoją babcią, młodszym bratem – ROCKY, (który myśli, że ma magiczną Moc), gromadą kuzynów i kozą. 

Boy (bo tak wszyscy do niego się zwracają) uwielbia Michaela Jacksona, ale oprócz niego Boy ma jeszcze jednego wielkiego bohatera – jest nim jego ojciec – ALAMEIN. Alamein jest dla chłopca ucieleśniłem marzeń, wspaniałym człowiekiem, sportowcem, bohaterem wojennym i przyjacielem Michaela Jacksona (nawet potrafi tańczyć jak on). W rzeczywistości jednak ojciec Boya siedzi w więzieniu za kradzież, jest również członkiem trzyosobowego gangu „Crazy Horses”.
 
Kiedy Alamein wraca do domu po 7 latach nieobecności, chłopiec zmuszony jest do konfrontacji z człowiekiem, którego, wydawało się, zna i pamięta. Boy będzie zmuszony pogodzić się z utratą ideału w postaci ojca i odnaleźć własną drogę. Cohen otwiera przed nami drzwi wehikułu czasu i proponuje nostalgiczny trip w kierunku szalonych lat osiemdziesiątych. Z tęsknotą spogląda na świat, w którym na kinowych ekranach rządził Spielbergowski „E.T.”, a na estradach królował niezoptymalizowany chirurgicznie Michael Jackson.
 
 
W opowieści o perypetiach jedenastoletniego Nowozelandczyka przywołuje na ekranie słodkawy zapach marihuany oraz smak pierwszego łyku piwa i innych przyjemności. Tworzy film przepełniony łobuzerskim wdziękiem, niesforny i rezolutny niczym jego tytułowy bohater. Boy zasłuchuje się w „Thrillerze” i pragnie przejść przez życie widowiskowym moonwalkiem. Ekscentryczny chłopiec zdaje się pochodzić z tej samej planety, co bohaterowie „Śniadania na Plutonie” czy „Billy’ego Elliota”. Tak jak oni, usiłuje uciec od rzeczywistości do krainy własnej wyobraźni.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność