REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Projekt ekologiczny ,,Eko znaczy kocham’’

Od połowy stycznia na terenie naszego miasta realizowany jest projekt ekologiczny o nazwie ,,Eko znaczy kocham’’ w ramach ogólnopolskiej olimpiady ,,Zwolnieni z teorii”. Pięcioro absolwentów Gimnazjum nr 2 w Zgierzu, aktualnie uczniów zgierskich i łódzkich liceów chce zmienić własne otoczenie na lepsze. W związku z tym postanowili stworzyć projekt, którego adresatami będą dzieci i młodzież ze zgierskich przedszkoli i szkół.

Członkowie projektu mają świadomość tego, że edukację ekologiczną należy zaczynać od najmłodszych lat, dlatego najmłodszymi beneficjentami projektów są nawet dzieci czteroletnie. Zajęcia w odpowiednich placówkach dopasowane są jednak tematyką i sposobem przeprowadzania zajęć do grupy wiekowej, która ma w nich uczestniczyć. W przedszkolach  dzieciom przekazywane są informacje dotyczące tego co otrzymujemy od środowiska, jak powinien i nie powinien wyglądać świat oraz jak należy o niego dbać. W szkołach podstawowych wprowadzane podstawowe informacje dotyczące segregacji śmieci i recyklingu. W gimnazjach przeprowadzanie są najbardziej zaawansowane warsztaty dotyczące znaków ekologicznych i ich znaczeniu w życiu społeczeństwa. Dotychczas z bezpłatnych warsztatów skorzystało ponad 200 osób.

Licealiści bardzo wierzą w powodzenie swojego projektu i bardzo się w niego angażują. Wiele zgierskich instytucji postanowiło wspomóc ich projekt – oficjalnymi partnerami projektu jest Gimnazjum nr 2 w Zgierzu, Centrum Kultury Dziecka, TVCentrum i fundacja "Noe".

Oprócz warsztatów, które są najważniejszym punktem projektu, zaplanowano wiele innych,ciekawych atrakcji. 31 marca br. w Centrum Kultury Dziecka odbędzie się wielki finał, podczas którego zaplanowano m. in. konkurs wiedzy dla wszystkich chętnych i zainicjowanie akcji sadzenia roślin w ogrodach. Warto wspomnieć, że piknik ten odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Zgierza.

Działalność projektu "Eko znaczy kocham" można obserwować na stronie: www.facebook.com/ekoznaczykocham/

Inne

Ciekawe artykuły