REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Protetyka – gdy chcesz cieszyć się pięknym uśmiechem

Utrata zęba lub zębów to dla wielu osób poważny problem. Niektórzy z powodu braków w uzębieniu czują się niepewnie, co niekorzystnie wpływa na ich samopoczucie. Ubytki w uzębieniu to nie tylko problem estetyczny lecz również funkcjonalny. Dotyczy to często osób cierpiących na przewlekłe problemy z uzębieniem, po wypadku lub w podeszłym wieku.

Czym jest proteza zębowa?

Jest to sztuczne wypełnienie jamy ustnej, który umożliwia przywrócenie funkcji prawidłowego przeżuwania, jak również umożliwia poprawę estetyki. Protezy zębowe mogą być stałe lub ruchome, a także wykonane z różnych materiałów – co wpływa na ich wytrzymałość. Wybierając odpowiedniego protetyka w Łodzi, zostanie zastosowane dopasowane rozwiązanie do problemu, z jakim zmaga się pacjent.

Protezy stałe umieszczane są w formie koron zębowych lub mostami, które przytwierdzone są do innych zębów  Ich dużą zaletą jest możliwość przymocowania do naturalnych zębów, co poprawia odbiór estetyczny. Protezy stałe występują w formie częściowej lub całościowej.

Protezy ruchome również mogą zostać przymocowane do innych zębów lub dziąsła. Protezy tego typu można stosować w przypadku częściowego oraz całkowitego bezzębia. Mogą to być protezy nakładkowe (dodatkowo wykorzystuje się klej do protez) lub posiadające mocowania, które wystarczy prawidłowo założyć.

Protetyka Łódź - ile kosztuje?

Każda klinika czy gabinet stomatologiczny, inaczej ceni swoje usługi. Wpisująć w wyszukiwarkę: protetyka Łódź , prawdopodobnie otrzymamy wiele wyników z ofertami różnych placówek świadczących takie usługi. Tym bardziej trzeba dokonać dokładnego sprawdzenia, które miejsce będzie dla nas optymalne.

Co może wpływać na cenę protezy? Zdecydowanie będzie to jej typ (stały lub ruchomy, a także jej odmiana) oraz materiały, jakie zostaną wykorzystane do jej wykonania. W przypadku protez, nie należy przesadnie oszczędzać. To inwestycja na lata, która ma służyć osobie noszącej przez jak najdłuższy czas. W związku z tym musi być nie tylko prawidłowo wykonana, ale także składać się z odpowiednio wytrzymałych materiałów.

Kto może nosić protezy?

Każda osoba cierpiąca na ubytki zębowe w jamie ustnej. W przypadku osób cierpiących na alergię, należy o tym poinformować protetyka, ponieważ może to uniemożliwić wykorzystanie niektórych rozwiązań materiałowych.

Nowoczesne protezy potrafią być praktycznie niewidoczne, dlatego korzystają z nich zarówno ludzie młodzi, którzy w jakiś sposób utracili część uzębienia, jak również osoby w średnim wieku oraz starsi ludzie. Jeżeli borykamy się z takim problemem – nie ma na co czekać. Wystarczy zgłosić się do odpowiedniej kliniki lub gabinetu stomatologicznego w celu konsultacji i naprawy stanu jamy ustnej.

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a