REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Przed nami kolejne załamanie pogody – nadciąga front burzowy

Chwile ze słońcem, które umilają nam dzień są już niestety policzone. Z zachodu zbliża się front atmosferyczny z opadami deszczu, gradu, burzami oraz silnymi porywami wiatru.

W czym tkwi problem? Sytuacja baryczna wygląda następująco: Anty-cyklon zalegający na południu Europy sprowadza do nas ciepłe, a nawet upalne powietrze z południa kontynentu. Pogodę popsuje nam front atmosferyczny ośrodka cyklonalnego nad Bałtykiem i południową Skandynawią. Za frontem napłynie chłodniejsze powietrze z północnego – zachodu. Sytuacja będzie dość groźna, gdyż przed frontem w Polsce możliwe jest przekroczenie temperatury 30 stopni w cieniu. Za frontem będzie około 18-20 stopni.

Burze, które przetoczą się nad Polską będą należały do groźnych. Grad może osiągać średnicę nawet 3 cm. Wiatr może łamać gałęzie drzew, powodować uszkodzenia linii energetycznych oraz przewracać billboardy i unosić niezabezpieczone rzeczy z balkonów i podwórek. Parametry wskazują na to, iż możemy również być świadkiem powstania trąb powietrznych. Złamanie pogody potrwa do soboty rana kiedy to front atmosferyczny opuści nasz kraj.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wygląda proces mycia elewacji?

Czysta i schludna elewacja to wizytówka każdego budynku. Nie tylko podnosi estetykę, ale przede wszystkim chroni konstrukcję przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz,