REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Przełom miesiąca jesienny czy zimowy?

Końcówka października oraz większość listopada wyrobiły pewnie w mieszkańcach nawyk lekkiego ubioru jak również przekonanie iż od rana do mieszkań będzie zaglądało słońce. W gruncie rzeczy tak powinno być do tej pory gdyż jak spojrzymy na barometry ujrzymy tam dość wysokie wartości ciśnienia. Co więc czeka zgierzan w najbliższych dniach? Czy będzie to powrót złotej Polskiej czy zimnej białej? Przyjrzyjmy się więc sytuacji barycznej nad Europą.

Pogodę w Polsce kształtuje bardzo dobrze rozbudowany ośrodek wysokiego ciśnienia położony nad Rosją. Wydawać by się mogło, że wyżowa pogoda powinna sprawić wszechobecne słońce oraz mróz (taką pogodę mamy m.in. w styczniu), jednak rzeczywistość jak widać jest zupełnie inna. Codzienne zamglenia, mgły oraz niskie chmury Stratus potrafią zepsuć humory nawet największym optymistom. Co się zmieni w najbliższych dniach? Mieszkańcy Zgierza powinni być przygotowani na całodobowe temperatury utrzymujące się poniżej zera. Już w nocy z czwartku na piątek następił w Zgierzu i okolicach spadek temperatury, do około – 4 stopni. Taki spadek temperatury spowoduje nie tylko napływ zimnego powietrza ze wschodu ale także rozpogodzenia, które powinny objąć miasto. Z dnia na dzień będzie coraz zimniej. W weekend o poranku w Zgierzu spadek temperatury nawet do minus sześciu, minus siedmiu stopni. Uwaga – na terenach odkrytych, w tym na wsiach możliwe jeszcze większe spadki temperatury. Jeżeli chodzi o warunki atmosferyczne ośrodek wyżowy nie pozwoli żadnym opadom dotrzeć nad Polskę centralną a w nagrodę za takie szare ostatnie dni zdarzyć się mogą dni ze słońcem.

A zatem wyciągamy szaliki, czapki no i obowiązkowo zmieniamy opony.  
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,