REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Przeprowadzka międzynarodowa nie musi być droga! (artykuł sponsorowany)

Przeprowadzka do innego kraju to często spory problem. Odległość jest znacznie większa niż w przypadku przenosin krajowych, co również przekłada się na koszty. Jednak wcale nie musimy przygotowywać się na bardzo wysoki wydatek. Jak możemy zmniejszyć koszty przeprowadzki międzynarodowej?

Przede wszystkim powinniśmy przemyśleć, czy przeprowadzkę chcemy przygotować samodzielnie, czy też mamy tak dużo mienia, że jego przewiezienie we własnym zakresie nie wchodzi w grę i trzeba będzie zatrudnić firmę. W tym pierwszym przypadku koszty nie będą bardzo wysokie, ale, oczywiście, zależą od odległości, którą będziemy musieli pokonać. W drugim zapłacimy więcej, ale za to całe przenosiny nie będą dla nas tak męczące – wszystkim będą mogli zająć się fachowcy.

Co wpływa na koszty przeprowadzki międzynarodowej?

Koszty, jakie będziemy musieli ponieść w związku z przeprowadzką do innego kraju, kształtowane są przez szereg różnych czynników. Oczywiście, bardzo ważna jest tutaj odległość dzieląca stare i nowe lokum, ale również ważne są inne czynniki, w tym ilość mienia do przewiezienia, jego gabaryty, obrana trasa do przejazdu.

Są wobec tego takie obszary, na których możemy dużo zaoszczędzić. Oczywiście, musimy też określić, czy przeprowadzkę lepiej zrealizować samodzielnie, czy też skorzystać z usług firm przeprowadzkowych. Warto tutaj zaznaczyć, że tak naprawdę przeprowadzka z firmą wcale nie musi być znacznie droższa od tej samodzielnej.

Przeprowadzka – samemu czy z firmą?

Samodzielna przeprowadzka za granicę jest dobrym pomysłem wtedy, gdy nie mamy wiele do przewiezienia. To dobry wybór, jeśli planujemy zabrać ze sobą tylko te najbardziej potrzebne rzeczy, które mogą zmieścić się do kilku walizek do samolotu czy też do samochodu, którym chcemy dojechać do celu.

Oczywiście, możemy też wspomagać się usługami kurierskimi – wtedy to firma kurierska będzie mogła przewieźć nadane paczki i dostarczyć na miejsce. Oczywiście, im dalsza odległość i większa paczka, tym cena za usługę będzie wyższa. Na podobnej zasadzie możemy również skorzystać z usług firm oferujących przewóz osób – wiele z nich za dodatkową opłatą przyjmie przesyłkę i dowiezie ją do celu.

Jeżeli jednak nazbieraliśmy dość dużo rzeczy do przewiezienia, w takim przypadku będziemy potrzebowali większego samochodu do ich transportu. Tutaj także mamy dwa rozwiązania, gdy nie posiadamy odpowiedniego pojazdu. Możemy albo wynająć auto do przeprowadzki, albo skorzystać z usług firm przeprowadzkowych.

Pierwsza opcja, czyli wynajęcie samochodu do przeprowadzki jest dość droga, zwłaszcza wtedy, gdy jedziemy do innego kraju. Druga opcja jest z kolei wygodniejsza, ponieważ w firmie przeprowadzkowej będziemy mogli otrzymać kompleksową obsługę.

Tania przeprowadzka z firmą

Skupmy się właśnie na tej drugiej opcji, czyli na przeprowadzce z firmą przeprowadzkową. W tym przypadku możemy zlecić kompleksową obsługę fachowcom w swojej dziedzinie. Wiele firm, na przykład firma Jupiter (http://jupiter-przeprowadzki.pl/) oferuje klientom obsługę obejmującą nie tylko przewóz, ale też dodatkowe usługi, w tym pakowanie, wynoszenie i wnoszenie mienia, jego magazynowanie, gdy będzie to potrzebne.

Jeżeli chcemy zredukować koszt przeprowadzki, w takim przypadku powinniśmy przede wszystkim ograniczyć ilość mienia do przewiezienia – wtedy możemy zorganizować przeprowadzkę w mniejszym samochodzie. Także im mniej pracowników do pomocy, tym niższa cena.

Warto zatem wysłać zapytania ofertowe do kilku różnych firm przeprowadzkowych, które działają międzynarodowo. Może okazać się, że przenosiny z profesjonalną firmą wcale nie będą takie drogie, jak może nam się wydawać!

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a