REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Psie święto w CKD

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dogoterapii, który odbywał się w Zgierzu pod patronatem Prezydent Miasta, 15 czerwca zespół CKD z pomocą przedstawicieli fundacji Ama Canem przygotował multum atrakcji dla dzieciaków ze zgierskich szkół oraz przedszkoli. Uczniowie z SP4 oraz grupy przedszkolne z MP9 oraz MP13 miały okazję wziąć udział w specjalnie przygotowanych zajęciach plastycznych. Zadaniem najmłodszych przyjaciół czworonogów było złożenie psa z kółeczek origami. Mimo, że wszyscy dostali te same materiały i instrukcje, okazało się, że każda praca jest inna, wyjątkowa.

Po warsztatach plastycznych wszystkie dzieci przeszły na wyczekiwane zajęcia z psiakami. Najmłodsi dowiedzieli się, jak należy zachować się w czasie ataku psa, jak dbać o czworonożnego przyjaciela oraz na czym polega dogoterapia. Na sam koniec zajęć uczestnicy mogli sprawdzić się podczas specjalnie przygotowanego toru przeszkód oraz pobawić się i pogłaskać najlepszych przyjaciół człowieka. Przed wyjściem każde dziecko w ramach pamiątki z wizyty CKD dostało tatuaż z logiem placówki oraz pieska skręconego z baloników. Za modelowanie odpowiedzialny był pan Wojtek, który przez najmłodszą grupę przedszkolną został okrzyknięty czarodziejem.

Organizatorzy dziękują Fundacji Ama Canem za doskonałą współpracę. – Dzięki Wam mogliśmy w fantastyczny sposób uczcić psie święto! Uśmiechy dzieciaków, które w ten dzień opuszczały budynek CKD powinny świadczyć same za siebie – piszą organizatorzy na swojej stronie internetowej.

fot. Wojtek Walczak

Inne

Ciekawe artykuły