REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Relacja z niedzieli z Bankiem Spółdzielczym w Zgierzu

Bank Spółdzielczy w Zgierzu w ostatnią niedzielę czerwca b.r. w ramach ogólnopolskich obchodów Święta Spółdzielczości Bankowej otworzył swoje podwoje dla Klientów, którzy mogli w tym dniu zobaczyć Bank od innej strony, niż tej którą na co dzień mają okazję widzieć.

 
Przybyli do Banku goście i klienci, przemierzający w grupach wraz z przewodnikami (w tej roli pracownicy Banku) pomieszczenia Centrali, mieli okazję m.in. zapoznać się z historią Banku, uczestniczyć w pokazie liczenia, sortowania i pakowania gotówki, czy też wziąć udział w mini-szkoleniu na temat zabezpieczeń banknotów. Zwiedzający mogli obejrzeć zbiory historycznych monet i banknotów emitowanych na terenie Polski od czasu reformy Grabskiego, a także kolekcję banknotów zagranicznych z dawnych epok, w tym jednorublowy carski banknot wyemitowany w 1898 roku. Z dużą uwagą spotkała się projekcja filmu o procesie przygotowywania i produkcji monet. Po zakończeniu pokazu filmu goście uczestniczyli w konkursie wiedzy o historii pieniądza. Nagrodą dla zwycięzcy każdorazowo były 24 tysiące złotych w 1200 banknotach 20-złotowych (niestety zużytych lub wybrakowanych a następnie profesjonalnie zniszczonych i sprasowanych do postaci kostki brykietu).
 
Klienci odwiedzili również gabinety Zarządu. Największe emocje, szczególnie wśród najmłodszych gości, towarzyszyły chwili, kiedy mogli oni zasiąść w fotelu Prezesa Zarządu Banku.
Ostatnim akcentem „wycieczki” było wręczenie każdemu ze zwiedzających upominku – folderu reklamowego Banku z nowym logo wraz z dwuzłotową monetą kolekcjonerską NBP.
Poza atrakcjami typowo związanymi z bankiem i pieniądzem goście mieli okazję poznać bankowców nieco bliżej – jako swoich sąsiadów i zwykłych ludzi. Kilku z pracowników Banku  miało okazję zaprezentować swoje pasje. 
 
W ciągu 5-ciu godzin „Niedzieli z Bankiem Spółdzielczym w Zgierzu”, Bank odwiedziło „od środka”  aż sześć kilkudziesięcio-osobowych grup zwiedzających, wśród których byli zarówno najmłodsi zgierzanie, jak też osoby będące równolatkami Banku. 
 

Inne

Ciekawe artykuły