REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Rodzice dzieci z MDK walczą o utrzymanie placówki

Ponieważ sprawa przyszłej siedziby Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu przycichła rodzice dzieci uczęszczających do placówki postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Przypomnijmy, że w obecnym budynku MDK przy ul. Długiej zajęcia mogą odbywać się do 2012 r. Rodzice, dzieci i pracownicy placówki obawiają się, że jeśli do tego czasu nie uda się znaleźć nowej lokalizacji – grozi jej likwidacja. 

Zamierzamy spotkać się ze Starostą i zapytać go czy są podejmowane korki w sprawie siedziby MDK. Chcemy również zapytać przewodniczącego Rady Józefa Dziemdzielę czy udostępni nam głos na sesji Rady Powiatu – mówili niedawno rodzice w wypowiedzi dla naszego portalu. 
 
Do spotkania ze Starostą Krzysztofem Kozaneckim doszło we wtorek 20 września. Sześcioosobowa grupa rodziców została poinformowana wówczas o planach, co do dalszych losów placówki. 
 
Podczas najbliższej sesji rady powiatu zgierskiego (30 września) zostanie poddana pod głosowanie uchwała o wyrażeniu zgody na przyjęcie przez powiat od Skarbu Państwa darowizny w postaci nieruchomości położonej w Zgierzu przy ul. Dąbrowskiego 18, (dawnej siedziby sądu). Ponadto powołano do życia trzyosobowy zespół roboczy ds. adaptacji budynku przy ul. Dąbrowskiego na potrzeby działalności MDK – mówi Małgorzata Tomczuk z wydziału Promocji Starostwa – W tym samym czasie konieczne jest dokonanie niezbędnych robót budowlanych w dotychczasowej siedzibie, po to, by dom mógł funkcjonować do czasu przeniesienia go na nowe miejsce.
 
Co ważne, po raz pierwszy została nam złożona obietnica. Zapewniono nas, że znajdą się pieniądze na adaptację budynku po sądzie. Jak będzie? Ciężko na razie powiedzieć. Musimy czekać – powiedziała po spotkaniu Izabela Pakulska, przewodnicząca Rady Rodziców przy MDK. 
 

Inne

Ciekawe artykuły