REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a także rozwijają umiejętności poznawcze. Dlaczego zaangażowanie rodziców w proces nauki angielskiego jest potrzebne i ważne i w jaki sposób rodzice mogą wesprzeć swoje dzieci w tym niełatwym, ale satysfakcjonującym zadaniu?

Pozytywne nastawienie

Bez wątpienia, zaangażowanie rodziców jest nieocenione, gdyż to rodzice są pierwszymi nauczycielami swoich dzieci. Mają oni ogromny wpływ na rozwój umiejętności dziecka i jego ochotę do pracy. Nauka języka angielskiego przez zabawę to fascynująca przygoda, a nie tylko obowiązek. Wspólne lekcje angielskiego, w ramach których rodzice mogą razem z dziećmi czytać angielskie książki, oglądać filmy, śpiewać piosenki i rozwiązywać zagadki językowe, tworzy więź i pasję. Jeżeli malec chodzi na kurs angielskiego dla dzieci, warto, aby rodzic również się zaangażował. W szkole angielskiego dla dzieci Fabryka Języka rodzice mogą dowiedzieć się o postępach i trudnościach swojego dziecka i otrzymać wskazówki, jak lepiej wesprzeć naukę.

Strategie nauczania-krok do wspólnego sukcesu

Zastosowanie odpowiednich i prowadzonych przez rodziców wspólnie z placówką edukacyjną strategii w nauce języka angielskiego dla dzieci jest konieczne dla przeprowadzenia efektywnego procesu nauki.

Nauka przez zabawę

Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, nauka angielskiego dla dzieci przez zabawę jest niezwykle skuteczną metodą. Dzieci to uwielbiają, więc gry słowne, piosenki, układanki słowne, czy przedstawienia teatralne to świetne sposoby na naukę języka angielskiego. Dziecko przy pomocy rodziców może na przykład nauczyć się kolorów, opisując przedmioty w pokoju, lub liczyć, grając w gry matematyczne.

Codzienny kontakt z językiem

Jak dla każdego, tak i dla dzieci najlepszym sposobem nauki jest codzienny kontakt z językiem. Rodzice mają w tej materii spore pole do popisu, gdyż mogą komunikować się z pociechą po angielsku w codziennych sytuacjach, takich jak przygotowywanie posiłków, zakupy czy czytanie książek. Ten naturalny sposób na przyswajanie nowych słów i konstrukcji językowych w domu, to doskonałe uzupełnienie lekcji języka dla dzieci prowadzonych w szkole.

Motywacja i cele

Pozytywne wzmocnienia, takie jak chwalenie i nagrody za osiągnięcia w nauce, powinny zachęcić dziecko do kontynuowania nauki i rozwijania swoich umiejętności językowych. Możliwość komunikowania się z rówieśnikami z innych krajów w ramach międzynarodowego projektu, można nadać nauce języka angielskiego większy sens i znaczenie. Rodzic musi jednak mieć na uwadze, aby nie przekroczyć pewnej granicy, za którą nagroda stanie się jedynym celem, a potrzeba zdobywania wiedzy zejdzie na boczne tory. W niektórych przypadkach warto, zanim obieca się dziecku podróż za granicę lub kosztowny prezent dobrze rozważyć przyszłe efekty takiego działania.
Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność