REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Rowerowy Park Kulturowy otwarty

 W środę (22.09.2010 r.) o godz. 12 na ul. Narutowicza miało miejsce oficjalne otwarcie Rowerowego Parku Kulturowego. Wydarzenie ma związek z obchodzonym w Zgierzu Europejskim Dniem Bez Samochodu, a także ze zbliżającym się Dniem Otwartym Parku Miasto Tkaczy. 

Na wycieczkę rowerową wybrali się m.in. Prezydent Miasta Jerzy Sokół, autor projektu Arkadiusz Bogusławski, harcerze oraz strażnicy miejscy. Ci ostatni zapewniają, że patroli rowerowych będzie w mieście więcej. 

Przejazd rowerowy odbył się po nowej części przebudowanego chodnika na ul. Narutowicza. Park Kulturowy ma być przyjazny nie tylko pieszym, ale również rowerzystom. W nawierzchnię brukową wtopione zostały granitowe płyty ułatwiające poruszanie się. Jest to pomysł podpatrzony w norweskim Trondheim. 

Wkrótce pojawić ma się 20 stojaków na rowery i 40 ławek umieszczonych na łacznej długości 450 m ulic zabytkowej drewnianej zabudowy. 

W domu tkackim przy ul .Rembowskiego 1 ma znajdować się hostel. Przed nim m.in. znajdą się stojaki rowerowe dla gości – mówi Arkadiusz Bogusławski.

Inne

Ciekawe artykuły