REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Rozbito grupę przestępców trudniących się alkoholowym procederem

6 osób zatrzymanych, około 3 tysiące litrów gotowego wyrobu to bilans akcji policjantów z Komisariatu Policji w Strykowie. Mundurowi na przestępczy  proceder natrafili dzięki żmudnej pracy operacyjnej oraz wielogodzinnej obserwacji jednej z posesji na terenie gminy Stryków. Znaczna liczba zabezpieczonego towaru świadczy, że produkcja musiała być prowadzona na dużą skalę.

3.03.2011 r. około godziny 17 pod bramę gospodarstwa podjechał samochód dostawczy. Kierujący nim mężczyzna przed wjazdem na posesję dokładnie się rozejrzał, czy nie ma za sobą ”ogona”. Gdy zaparkował w środku tuż za nim pojawiły się policyjne radiowozy. Mundurowi natychmiast zatrzymali kierującego. Pozostali udali się do pomieszczeń gospodarczych, gdzie na gorącym uczynku zatrzymali pracujących przy rozlewaniu trzech mężczyzn. Po kilu minutach dotarli też do właściciela posesji, który w tym czasie razem ze znajomym raczył się podrobionym alkoholem.Na miejscu rozpoczęto długotrwałe sporządzenie oględzin oraz skrupulatne liczenie towaru.

W sumie na terenie rozlewni zabezpieczono około 3 tysięcy litrów gotowego wyrobu, oprócz tego cały sprzęt służący do produkcji oraz dystrybucji alkoholu. Zatrzymani przestępcy do mężczyźni w wieku od 24 do 49 lat. Wśród nich było trzech łodzian a pozostali to mieszkańcy gminy Stryków. Notowani wcześniej przestępcy usłyszeli prokuratorskie zarzuty, za które grozi im do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna a oprócz tego zastosowano wobec „piątki” dozory policyjne. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonej cieczy to około 74 tysiące złotych.

Inne

Ciekawe artykuły