REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Ruszył remont Aleksandrowskiej

W czwartek (21.10.2010 r.) rozpoczęła się modernizacja trasy ze Zgierza do Aleksandrowa Łódzkiego. Utrudnienia w ruchu potrwają do wiosny 2011 r. Dzięki inwestycji droga zyska m.in. nową nawierzchnię, na wybranych odcinkach powstaną nowe chodniki i zatoki. 

Na razie prace podzielone będą na dwa etapy: w mieście od pl. Jana Pawła II do ul. Gołębiej oraz na odcinku między Zgierzem, a Aleksandrowem. Na pierwszą, mniejszą inwestycję przetarg ogłosił Urząd Miasta, będzie ona finansowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonawcą zostało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. z Poddębic. Koszt prac drogowych opiewa na ponad 320 tys. zł. 

Kierowcom więcej utrudnień przyniesie jednak modernizacja drugiego odcinka – od granicy Zgierza do Aleksandrowa Łódzkiego (drogi krajowej nr 71). Tutaj remont pozostaje w gestii łódzkiego odziału GDDKiA, a prace będą prowadzone na długości 5 km. Ruch będzie odbywał się wahadłowo sterowany za pomocą sygnalizatorów świetlnych. Trasa zyska nową, solidną nawierzchnię bitumiczną. Postępowanie przetargowe wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych z Bełchatowa. Odnowienie trasy to koszt rzędu 6 mln zł. Jeśli zima będzie sroga i uciążliwa, możliwe że inwestycja nie zakończy się w terminie.

 
Inne

Ciekawe artykuły

Gdzie zorganizować swoje wesele?

Organizacja wesel to stresujące zadanie, zwłaszcza dla młodej pary. Przecież w tym wyjątkowym dniu wszystko powinno być idealne. Z tego powodu niezbędny jest wybór takiego

KONCERT SARIUS

Data wydarzenia:15.04.2023, godz. 18:00Organizator:Miejski Ośrodek Kultury (MOK) w ZgierzuMiejsce wydarzenia:„Stary Młyn” – ul. Długa 41a (sala widowiskowa)Z koncertem w Zgierzu wystąpi SARIUS – Facebook wydarzenia