REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Samochód nowy czy używany? Co bardziej się opłaca?

Jeśli jesteś właśnie przed wyborem samochodu, z pewnością zastanawiasz się, która opcja będzie lepsza: pojazd nowy, czy używany? Jeśli w dodatku na zakup chcesz przeznaczyć 30 tys. złotych lub więcej – problem ten naprawdę staje się realny. Za tę kwotę możesz mieć zarówno używane auto z wyższej półki, ale też zupełnie nowe, prosto z salonu. Czy aby na pewno nowe zawsze się bardziej opłaca? Podpowiadamy!

Zapach nowości przyciąga

Gdy myślimy o zupełnie nowym samochodzie, pochodzącym prosto z salonu, od dilera motoryzacyjnego, wielu z nas przebiegnie dreszczyk ekscytacji. Stajemy się pierwszymi właścicielami, auto ma zerowy przebieg, wszystkie elementy są fabrycznie nowe. I to naprawdę piękna wizja, ponieważ nasz zakup objęty jest gwarancją. Obiecujemy obietnicę, że pojazdy jest w pełni sprawny i nie posiada żadnych ukrytych usterek. Jeśli dysponujesz pieniędzmi, które pozwalają Ci na zakup pojazdu prosto z salonu, który będzie spełniać wszystkie Twoje potrzeby i właśnie tego chcesz, to kim jesteśmy, aby Ci zabronić?

W całym przedsięwzięciu jest jednak pewien haczyk. Czy wiedziałeś, że tuż po opuszczeniu progu salonu, wartość zakupionego przed minutą (!) samochodu spada od razu nawet o 20%?! Z biegiem czasu, cena Twojego samochodu będzie coraz niższa. Warto tu zauważyć, że niektóre pojazdy szybciej tracą na wartości, niż inne. Na cenę pojazdu z drugiej ręki składa się nie tylko przebieg i stan karoserii lub kabiny, ale też typ jednostki napędowej. Niektóre silniki cieszą się po prostu mniejszym zainteresowaniem i uznaniem wśród kierowców.

To może jednak używane?

Samochody używane Radom bywają różne. I nie bójmy się tego przyznać. Część z nich posiada mnóstwo ukrywanych przez właścicieli wad, lat zaniedbań. Bardzo często nadal można spotkać się z cofaniem licznika przebiegu! Właściciele robią to po to, aby podbić cenę pojazdu. Na rynku czai się więc wiele pułapek. Nie oznacza to jednak, że wszystkie auta używane takie są. O ile w bezpośrednich kontaktach ze sprzedającym warto zachowywać się jak saper, rozbrajający bombę, o tyle odwiedzając komis samochodowy, znajdujemy się w dużo lepszym położeniu.

Dzisiejsze komisy samochodowe, znacznie różnią się od tych, z którymi mieliśmy do czynienia w latach ’90. Dziś budzą zaufanie i oferują sprawdzone auta. Co ważne, ich oferta dostępna jest także w internecie. Nie szukaj ich jednak na popularnych portalach motoryzacyjnych, a np. na stronie tanieautka.pl. Znajdziesz tam samochody używane, których historia jest znana i, które zostały dobrze sprawdzone przed wystawieniem na sprzedaż, a dodatkowo pochodzą z zaufanego źródła.

Samochód, który spodoba Ci się w internecie, możesz też zobaczyć na żywo, wybierając się do komisu osobiście. To bardzo ważny krok przed zakupem. Będziesz mógł bowiem wybrać się na jazdę próbną, podczas której sprawdzisz, czy auto odpowiada Twoim potrzebom oraz upodobaniom.

 

Inne

Ciekawe artykuły