REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Spełniły się marzenia trójki chorych dzieci z woj. łódzkiego

W czwartek 19 grudnia 2013 r. spełniły się marzenia trójki dzieci, podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Anetka, Patryk i Adrian byli wśród ponad setki dzieci z fundacji Dziecięca Fantazja, których marzenia stały się rzeczywistością w okresie świąt Bożego Narodzenia 2013.

Prawie dwa lata temu u niespełna 4-letniej Anety z Janowa (gmina Dmosin) w woj. łódzkim rozpoznano guza Wilmsa – 12 cm guz na lewej nerce. Lekarze zalecili 6-cio cyklową chemioterapię. Po pierwszej chemii guz pękł. Konieczne było przetaczanie krwi. Po kolejnych cyklach chemii, we wrześniu usunięto całą nerkę z guzem. Aneta przeszła 27 chemioterapii i radioterapię. Wiosną 2013 r. zakończono leczenie. Szczęście całej rodziny nie trwało długo. Po czterech miesiącach nastąpiła wznowa. Anetka uwielbia bawić się różnymi zabawkami, ale jej marzeniem jest posiadanie przenośnego DVD z bajkami. 

W czwartek 19 grundnia spełniły się jej marzenia. Dziewczynka, która przebywa w łódzkim szpitalu dziecięcym i kontynuuje leczenie otrzymała odtwarzacz DVD z tunerem TV i bajki. Dużo frajdy sprawiło dziewczynce rozrywanie papierów, w których były popakowane prezenty. Anetka otwierając prezenty okazywała zachwyt nad każdą drobną rzeczą. Nie mogła się już doczekać rozpakowania przenośnego DVD, na którym od razu włączyła ulubioną bajkę z Myszką Miki. Sprzęt przekazała firma Inter Rope S.C. od wielu lat wspierająca dzieci. Oprócz tego Anetka otrzymała świąteczną paczkę-niespodziankę z zabawkami, którą specjalnie dla niej przygotowali pracownicy Raiffeisen Bank Polska S.A.  Dzięki prezentom czas spędzony w szpitalu będzie trochę przyjemniej i szybciej mijał.
 
Tego samego dnia spełniła się też fantazja 12-letniego Patryka ze Zgierza. Patryk, który zmaga się z guzem mózgu zachorował na początku 2013 roku. Zdiagnozowano u niego glejaka o najwyższym IV stopniu złośliwości. Nie udało się usunąć guza w całości. Intensywna chemioterapia nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Patryk bardzo źle znosi chemię, przez dwa miesiące nie chodził. Ból uśmierzała tylko morfina. Ostatnie miesiące chłopiec spędził w szpitalu. Jest po 33 seriach naświetlań, obecnie przyjmuje chemioterapię. Patryk chciał mieć tablet, który pozwoli mu zatracić się w grach, aplikacjach i filmach i choć na chwilę zapomnieć o szpitalnej rzeczywistości. Patryka odwiedziliśmy właśnie na oddziale onkologii w szpitalu. Chłopiec był bardzo zmęczony całym leczeniem. Miał spadek i czekał na przetoczenie krwi gdy do jego pokoju przyszła przedstawicielka fundacji. Chłopiec ucieszył się z jej wizyty i od razu przeszedł do rozpakowywania prezentów, w czym pomogli mu rodzice. Gdy zobaczył tablet to od razu na jego twarzy pojawił się uśmiech. Teraz już nie będzie się nudzić całe dnie. Będzie sprawdzał sobie różne wiadomości w necie oraz grał w ulubione gry. Tablet przekazała dla Patryka z okazji świąt Bożego Narodzenia firma Acer Poland Sp. z  o.o. 
 
Również tego samego dnia spełniło się marzenie 10-letniego Adriana z Łodzi. Chłopiec również walczy z guzem mózgu. Rok temu guza usunięto niestety pojawiły się nacieki na pniu mózgu. Obecnie Adrian leczony jest za pomocą chemioterapii. Na święta wyszedł na szczęście do domu. Jedną z fantazji Adriana był tablet. Chłopiec jest skromnym nastolatkiem, który przyjął przedstawicieli fundacji bardzo ciepło. Tablet dla Adriana będzie bardzo przydatny podczas pobytów  w szpitalu. Po rozpakowaniu chłopiec ani na chwilę nie odkładał go ze swoich kolan. Prezent dla Adriana przekazała także firma Acer Poland Sp. z o.o. 
 
 
Firma Acer z okazji świąt Bożego Narodzenia spełniła aż 24 marzenia Podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja.  
Fundacja „Dziecięca Fantazja” jest organizacją non-profit, posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego. Powstała w 2003 roku. Jej jedynym celem jest wnoszenie radości w życie dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu i nieuleczalnymi poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Podopiecznymi fundacji są dzieci zmagające się z nowotworami, wadami wrodzonymi i chorobami genetycznymi. Misją Fundacji Dziecięca Fantazja jest dotarcie do wszystkich cierpiących dzieci w Polsce, aby wnieść w życie dzieci i ich rodzin iskierkę radości, wiary i nadziei. Fundacja działa wyłącznie na rzecz polskich dzieci. Przez 10 lat działalności spełniła ponad 3000 najskrytszych fantazji. Fundatorami marzeń są osoby indywidualne, firmy i organizacje.
 
Fundację można wesprzeć:
  • przez wysłanie charytatywnego SMS o treści MARZENIE pod numer 7272. Koszt 2 zł + vat. 2 zł z każdego smsa przekazane jest na działalność statutową fundacji czyli spełnianie marzeń chorych dzieci
  • przez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego,
  • przez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001, 
  • „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu, 
  • uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,
  • polubieniem fanpage’u Fundacji www.facebook.com/DzieciecaFantazja 
 
Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji www.f-df.pl oraz listownie.

 

Inne

Ciekawe artykuły