REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Spłonęli we wraku auta – tragedia w Jedliczach

Trzy osoby spłonęły, czwarta zmarła w szpitalu, kolejna walczy o życie w tragicznym wypadku do jakiego doszło doszło 8 marca po godzinie 20.00 w okolicach trakcji kolejowej w miejscowości Jedlicze pod Zgierzem. 

Jak wynika z wstępnych ustaleń kierujący volkswagenem golfem, jadąc od strony Zgierza, na łuku drogi pojechał prosto uderzając w nasyp a następnie po kilkukrotnym obróceniu pojazdu zatrzymał się w polu. Samochód spłonął wraz z  trzem osobami w środku. Dwie pozostałe (kobieta i mężczyzna) w stanie ciężkim zostały przewiezione do szpitala. Prawdopodobnie przyczyną wypadku była nadmierna prędkość, która podbiła samochód na przejeździe kolejowym i wyrzuciła z drogi.

Jak domniemują policjanci obecni na miejscu zdarzenia, osoby które nie spłonęły we wraku musiały wypaść wcześniej z auta. W nocy hospitalizowany mężczyzna w wieku 30 lat zmarł. 17-letnia kobieta przebywa w stanie śpiączki farmakologicznej. Jej stan jest ciężki, ale stabilny. Policjanci na podstawie szczątkowych informacji uzyskanych z wraku ustalili współwłaścicieli volkswagena na łódzkich tablicach rejestracyjnych. Szczegółowe oględziny prowadzone były pod nadzorem prokuratora. Na razie wiemy, że przprowadzone badania wykazały, że jedna z osób miała 2,5 promila we krwi. 

Na razie nie znamy danych identyfikacyjnych ofiar. Zostały pobrane próbki DNA, ale czynności identyfikacyje trwają z reguły do dwóch tygodni. Być może w tym przypadku uda się je przeprowadzić szybciej. Na policję zgłaszają sie bliscy osób, które nie wróciły na noc do domu oraz pierwsi świadkowie wypadkumówi Liliana Garczyńska, oficer prasowy KPP w Zgierzu.

Feralny przejezd kolejowy położony jest za zakrętem i często dochodzi w tym miejscu do wypadków. Dodatkowo droga jest nieoświetlona. – Kiedyś jadąc od strony Łodzi lekko się zapomniałem, ale zdążyłem wyhamować na łukupisze internauta na ozorkowskim forum internetowym. 

Widząc tyle jednostek straży i karetek myślałem, że się pociągi zderzyły… Na miejscu policjant stwierdził, że to wypadek 1 autaczytamy w poście innego internauty, który był na miejscu zdarzenia

Przejazd kolejowy w Jedliczach należy do kateogrii 'D". (pozbawiony urządzeń ostrzegawczych, oznaczony jedynie znakami drogowymi). 19 lipca 2010 r. w godzinach wieczornych pod pociąg relacji Katowice-Bydgoszcz Główna wjechał samochód osobowy. Wówczas nie było ofiar śmiertelnych. 

Wszystkie osoby, które były świadkami ostatniego zdarzenia i mogą pomóc w ustaleniu wszelkich okoliczności proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Zgierzu przy ul. Długiej 58/60 pod całodobowym nr telefonu (42) 714 22 00, (42) 714 22 01 lub 997/112. 

 Inne media o wypadku:
http://www.radiolodz.pl/docs/relacja9.mp3

http://www.tvn24.pl/-1,1695267,0,1,z-impetem-wjechal-na-przejazd-cztery-ofiary,wiadomosc.html

http://motoryzacja.interia.pl/news/tragedie-w-golfach-smierc-6-osob,1607251

http://www.se.pl/multimedia/galeria/56499/108062/wypadek-w-jedliczach/

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają