REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Sprawcy bestialskiego rozboju zatrzymani

 3 września 2010 r. zgierscy kryminalni zatrzymali dwóch sprawców rozboju, którzy skatowali starsze małżeństwo.

Do zdarzenia doszło 1 września 2010 r. w jednym z mieszkań na osiedlu Przybyłów. Około godz. 22 dwóch mężczyzn przeskakując betonowe ogrodzenie dostało się na teren ogrodzonej posesji, a następnie po zerwaniu zabezpieczeń drzwi z tyłu budynku dostali się do mieszkania gdzie zastali niczego nie spodziewających się właścicieli posesji. Zamaskowani sprawcy kopiąc i bijąc po całym ciele 90 latków zażądali od nich pieniędzy. Ci wystraszeni, obawiając się o swoje życie oddali oprawcom swoje oszczędności w wysokości 800 zł. Kwota ta nie zadowoliła jednak rozbojarzy, bo nadal zadawali ból i cierpienie staruszkom. Kopali i bili po całym ciele, nie zwracając uwagi na błagalne prośby by przestali. Skończyli dopiero wtedy gdy przekonali się, że niczego więcej już nie dostaną. Wtedy opuścili mieszkanie ofiar pozostawiając w nim skatowanych staruszków.

W ciągu zaledwie dwóch dni zgierscy kryminalni ustalili, że sprawcami tego brutalnego rozboju są znani zgierskiej policji 34 i 45 latek. Mężczyźni od chwili zdarzenia ukrywali się na terenie Zgierza. Kryminalni wytypowali miejsca ich przebywania i 3 września zostali zatrzymali. Jeden ze sprawców w obawie przed Policją ukrył się w piwnicy.

Małżonkowie w wieku 94 i 95 lat nadal przebywają na oddziałach szpitalnych.

W dniu 4 września 2010 r. Sąd Rejonowy w Zgierzu zastosował wobec sprawców tego bestialskiego rozboju środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub