REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Sprawdź, czy Twoja droga będzie rozkopana

 Na inwestycje drogowe władze Zgierza przeznaczyły w 2009 r. ok. 4 mln złotych. Miejska spółka Wod-Kan zajmująca się przebudową sieci  wodno–kanalizacyjnej dołożyła drugie tyle. Bieżące  inwestycje wymagają większego o 7 mln złotych nakładu finansowego i obejmują przebudowę i modernizację dróg. Stan polskich dróg pozostawia wiele do życzenia, Zgierza nie jest tu wyjątkiem – na zły stan nawierzchni, szczególnie po ulewnych deszczach narzekają kierowcy.  

W najbliższym czasie Urząd Miasta i Gminy w Zgierzu będzie realizował następujące inwestycje: przebudowę ul. Bazylijskiej oraz ul. Bardowskiego i Szarych Szeregów. 
 
Do prac wykonywanych na ul. Bazylijskiej zaliczyć należy: położenie nowej nawierzchni, budowę chodników, kanalizacji deszczowej z przepompownią wód opadowych. Dodatkowo na zapleczu pawilonów handlowych zaplanowano utworzenie nowej wewnętrznej ulicy o dł. 163 metrów, łączącej ul. Bazylijską z ul. Gałczyńskiego. Zakończenie prac przewiduje się na 15 grudnia  2010 r.
 
Obecnie prowadzona jest przebudowa na odcinku o łącznej długości 574 metrów na ul. Bardowskiego i Szarych Szeregów. Zakres prac obejmuje: odwodnienie obu ulic, budowę urządzeń podczyszczających i wylotu wód odpadowych do rzeki Bzury, a w szczególności utwardzenie nawierzchni i ułożenie chodników. Termin zakończenia  – do końca 2010 r.
 
Władze Zgierza również w tym roku mają w planach przebudowę ulic Tuwima i Staffa na prawie 2 km odcinku, od ul. Gałczyńskiego do ul. Parzęczewskiej. Przebudowany zostanie również odcinek drogi wewnętrznej wzdłuż szeregowych jednorodzinnych domów przy ul. Tuwima 61-115. Celem prac będzie położenie nowej warstwy jezdni i chodników. Inwestycja ma być gotowa na 30 listopada 2010 r. 
 
Jak się okazuje najbliższe lata to okres wielkich zmian dla zgierskich ulic. Proboszczewice, Żytnia, Zbożowa to następne rejony, które w pierwszej kolejności będą wymagały prac.
 
Ulicę Wiosny Ludów również czekają zmiany. Przebudowa drogi, budowa chodników i krawężników zostaną sfinansowana ze środków powiatu i miasta.
 
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi jeszcze w tym roku ma realizować inwestycje na ul. Długiej (na odcinku od ul. Cezaka do granicy miasta od strony Łodzi). W planach jest również wyznaczenie ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Długiej, remont mostu na Bzurze i przebudowa skrzyżowania ul. Cezaka z ul. Długą.
 
Zapowiada się zatem pracowite lato i jesień, pozostaje nam nic innego jak tylko czekać cierpliwie na efekty. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Pozimowe sprzątanie ulic

Służby oczyszczania miasta rozpoczęły akcję usuwania zaległego piachu czy śmieci, które po zimie zostały na zgierskich chodnikach i ulicach. W każdym tygodniu sprzątany będzie inny

Działanie kontrolne – Prędkość

19 maja 2023 roku na drogach całego kraju policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Policjanci ruchu drogowego z całego garnizonu łódzkiego, a w szczególności mundurowi

Marcin Gortat Camp 2023 w Zgierzu

Już w czerwcu 2023 roku Marcin Gortat powróci do Zgierza! Pięć miast w Polsce (Zgierz, Łódź, Chorzów, Sosnowiec, Stargard) znalazły się w tym roku na