REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Sprawdzone patenty na szczęśliwy związek

Każda osoba wchodząca w związek marzy, aby był on trwały i szczęśliwy. I na początku wspólnej drogi zawsze taki jest. Jednak w przypadku niektórych par wraz z upływem miesięcy i lat coś zaczyna się psuć.

Pojawia się rutyna, nuda, zniechęcenie i wzajemne niezrozumienie, a konflikty i negatywne emocje prowadzą do wypalenia się uczucia i często rozstania. Jednak wcale nie musi tak być. Historie długoletnich relacji pokazują, iż związek – pomimo upływu lat – wciąż może być tak samo piękny i szczęśliwy jak na początku wspólnej drogi. Warunkiem jest odpowiednie dbanie o relację. Jak to zrobić? Warto zastosować kilka sprawdzonych sposobów i patentów.

Komunikacja między partnerami

Najważniejszym sposobem na utrzymanie szczęśliwego i trwałego związku jest odpowiednia komunikacja. Według psychologów podstawa udanej relacji jest banalnie prosta – szczera rozmowa i umiejętność słuchania drugiej osoby. Co to oznacza w praktyce? Otóż najważniejsze są trzy kwestie:

 • rozmowy o związku (między innymi o dzieciach, finansach, seksie, obowiązkach, dotrzymywaniu obietnic, stresie, niekomfortowych sytuacjach, o tym, co przeszkadza i co należy zmienić)
 • szczere mówienie o swoich uczuciach i odczuciach (i to zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych)
 • słuchanie partnera (nawet wtedy, gdy to, co ma do powiedzenia nie jest miłe i przyjemne)

Stosując się do wyżej wymienionych zasad warto też pamiętać o tym, aby ta wzajemna komunikacja była przede wszystkim szczera, empatyczna i otwarta. Tylko takie rozmowy przyniosą oczekiwany efekt.

Przeciwdziałanie rutynie w związku

Każdy nowy związek wywołuje dreszczyk emocji i ekscytacji. Jednak z czasem uczucia te przemijają, a w codzienną relację może wkraść się rutyna i nuda. I chociaż nie zawsze oznaczają kłopoty, to jednak mogą doprowadzić do wypalenia się uczucia i zakończenia związku. Dlatego warto temu przeciwdziałać. Na szczęście sposobów na uniknięcie codziennej rutyny jest co najmniej kilka. Wspólne pasje i zainteresowania, romantyczna randka, wyjazd tylko we dwoje, wspólne spędzanie czasu – to tylko niektóre pomysły, aby jej zapobiec.

 

To jednak nie wszystko. Równie ważne jest unikanie nudy w sypialni, która może pojawić się po kilku latach związku. Jak tego uniknąć? Jednym ze sposobów jest wprowadzenie do sypialni gadżetów erotycznych (na przykład zabawki analne). Wykorzystanie tego rodzaju dodatków nie tylko podniesie temperaturę w sypialni, ale też doda świeżości, nowości i pikanterii w związku. Dlatego też nie warto się wstydzić i sięgnąć po takie gadżety. Tym bardziej, iż obecnie są one powszechnie dostępne. Przykładem niech będzie dildo z Easytoys, które zagwarantuje nowe doznania.

Codzienne dbanie o związek

Odpowiednia komunikacja i przeciwdziałanie rutynie to ważne, ale nie jedyne sposoby na szczęśliwy związek. Równie istotne jest codzienne dbanie o związek. Tutaj warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

 • codzienne czułości (dotyk, pocałunki, przytulanie, trzymanie się za ręce)
 • mówienie o swoich uczuciach do drugiej osoby
 • uśmiechanie się do siebie
 • poznawanie swoich potrzeb (w każdym wymiarze)
 • wymienianie się komplementami i wyznaniami uczuć
 • zaufanie do partnera
 • umiejętność odpuszczania i kompromisu
 • bieżące rozwiązywanie konfliktów (bez tak zwanych cichych dni)
 • wspieranie partnera w trudnych sytuacjach
 • przestrzeganie wspólnych rytuałów, które sprawiają radość (na przykład randka czy wyjazd tylko we dwoje)
 • szanowanie zdania i potrzeb partnera

I co ważne – przestrzeganie wymienionych wyżej zasad wcale nie oznacza, że w związku nie ma miejsca na sprzeczki czy kłótnie. Wręcz odwrotnie. Nieporozumienia i kłótnie są stałym elementem związku, gdyż pozwalają na bieżące rozwiązywanie konfliktów. Ważne jest to, aby robić to z szacunkiem i bez obrażania drugiej osoby.

Trwały, wieloletni i szczęśliwy związek to marzenie niemal każdego. Na szczęście jest to możliwe. Wystarczy dbać o niego w odpowiedni sposób, aby przez długie lata cieszyć się zdrową i satysfakcjonującą relacją.

Inne

Ciekawe artykuły