REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Sprezentuj sobie smukłą sylwetkę (artykuł sponsorowany)

Odchudzanie – jaką metodę wybrać?

Zimą jemy więcej i tłuściej, tłumacząc sobie, że nasz organizm ze względu na mróz ma większe zapotrzebowanie energetyczne. Warto zastanowić się jednak, czy gdy nadejdzie wiosna i zrzucimy grube płaszcze i ciepłe szerokie swetry, na naszym ciele nie znajdziemy kilku dodatkowych i wcale nam niepotrzebnych fałdek tłuszczu…
 
Odchudzanie – jaką metodę wybrać?
Zamiast wiosną zastanawiać się jak szybko i skutecznie pozbyć się nadprogramowych kilogramów, które pozostały nam po zimie, już teraz warto zadbać o swoją sylwetkę i cieplejsze dni przywitać z lekkością i uśmiechem na twarzy. Jeśli teraz weźmiemy się za siebie, z chęcią zamienimy spodnie i swetry na zwiewne sukienki, gdy za oknem wzrosną temperatury.
 
Jaką metodę wybrać?
W internecie znaleźć można wiele popularnych diet, które obiecują super efekty w szybkim czasie  (np. kapuściana, Dukana, Atkinsa, tlenowa, turbo, tłuszczowa, OMG). Do tego tabletki przyspieszające spalanie tłuszczu, koktajle zastępujące posiłki albo cudowne plasterki obiecujące natychmiastową utratę zbędnych kilogramów. Dostępnych metod jest wiele, ale czy są one rzeczywiście skuteczne? 
Na krótką metę na pewno. Niestety po większości sposobów, które obiecują spektakularne efekty, wystąpienie efektu jo-jo jest prawie stuprocentowe. Jak zatem skutecznie i bezpiecznie pozbyć się zbędnych kilogramów? 
 
Zmiana nawyków żywieniowych 
Jedyną drogą do osiągnięcia i utrzymania wymarzonej wagi jest zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta. Zmiana sposobu odżywiania musi być jednak przemyślana i świadoma. Największą sztuką jest wypracowanie u siebie nowych nawyków, tak aby nie był to kilkudniowy zabieg, ale trwała zmiana. Jeśli wrócimy do naszych „starych” przyzwyczajeń, razem z nimi powrócą zrzucone kilogramy. Najlepiej więc udać się do specjalisty do spraw żywienia, który dobierze jadłospis dopasowany do naszego trybu życia, aktywności fizycznej i upodobań smakowych. 
 
Z pomocą dietetyka
Dietetyk powinien opracować kompleksowy plan kuracji odchudzającej, a po skończeniu diety umiejętnie nas z niej wyprowadzić (powinniśmy przejść etap tzw. stabilizacji wagi), aby uniknąć znienawidzonego przez wszystkich walczących z nadwagą efektu jo-jo. Tylko przeprowadzona w ten sposób kuracja zagwarantuje nam pożegnanie zbędnych kilogramów raz na zawsze. Niewątpliwym liderem, jeżeli chodzi o kompleksowe odchudzanie z pomocą dietetyka, jest sieć Centrów Naturhouse.
 
 
Recepta na sukces
Kluczem do sukcesu jest wypracowany przez lata system, oparty na reedukacji żywieniowej, który łączy w sobie 3 elementy: regularne wizyty, indywidualnie dopasowaną dietę oraz wspierającą suplementację. Cotygodniowe wizyty u specjalisty pozwalają na monitorowanie procesu odchudzania, sygnalizowanie wszelkich naszych spostrzeżeń, a także na szczerą rozmowę będącą często niezbędnym bodźcem do wytrwania do końca kuracji. Każdy traktowany jest indywidualnie, czuje się otoczony fachową opieką, a co najważniejsze – na bieżąco widzi wymierne efekty. Jeżeli zatem decydujemy się na walkę z nadwagą, warto zrobić ten pierwszy ważny krok i zacząć od bezpłatnej konsultacji z dietetykiem.   
 
Aby umówić się na bezpłatną konsultację z dietetykiem Naturhouse, wystarczy kliknąć w przycisk poniżej i pozostawić w formularzu swoje dane kontaktowe:
 
 lub umówić się telefonicznie:
 
Centrum Dietetyczne Naturhouse
ul. 3 Maja 4 
95-100 Zgierz
tel. 42 718 03 60
 
Inne

Ciekawe artykuły