REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Stara podłoga może odzyskać dawny blask! Podpowiadamy jak ją odnowić

Kupując mieszkanie z drugiej ręki, zwracamy uwagę na wiele aspektów. Sprawdzamy, po której stronie świata się znajduje, czy posiada balkon, jaki ma metraż i jakiego remontu będzie wymagać. W cenie są także zachwycające, stare, drewniane podłogi. Co jednak w sytuacji, gdy klepki nie są w najlepszej formie? Czy lepiej wycofać się z takiego zakupu?

Podłoga a klimat mieszkania

Stare, drewniane podłogi mają ogromny wpływ na to, jak prezentuje się mieszkanie. Ich odcień i ułożony wzór dodają ciepła lub dostojeństwa wnętrzu. Wiele zależy, oczywiście, od kondycji drewna. Jeśli jednak nawet bardzo stary parkiet nie miał do czynienia z nadmiarem wilgoci, a klepki nie rozpadają się w ręku i nie są przesuszone, wciąż jest dla nich nadzieja.
Jeśli więc oglądasz lub kupiłeś mieszkanie z gotowym parkietem, który nie wygląda do końca tak, jakbyś sobie tego wymarzył, nadal możesz zawalczyć o jego ostateczną prezentację, bez wymieniania podłogi. Z pewnością w pierwszej chwili myślisz o specjalistycznych pastach, które pomogą Ci ją doczyścić oraz o kleju, który naprawi oderwane klepki. Warto jednak zadanie to powierzyć profesjonalistom.

Parkiet z prawdziwego zdarzenia

Na rynku działają firmy, które poza usługami stricte związanymi ze sprzątaniem, oferują także doczyszczanie i konserwację podłóg. Wykorzystują w tym celu szereg produktów specjalistycznych, które pomagają im przywrócić parkietowi dawny blask. Najpierw usuwana jest warstwa starych lakierów i bejcy, która została częściowo starta lub uległa przebarwieniom. Drewno pod spodem jest odżywiane. Na koniec pokrywane jest preparatem, które doda mu blasku i zabezpieczy je przed dalszymi uszkodzeniami.
Warto powierzyć to zadanie ekspertom, ponieważ czyszczenie podłóg Warszawa nie jest łatwym zajęciem i wymaga specjalistycznej wiedzy. Dzięki niej, profesjonaliści wiedzą po jakie środki sięgnąć oraz czy potrzebna będzie w danym przypadku interwencja innych ekspertów. Podłogi drewniane pokrywane są warstwą specjalnego lakieru, który odżywia ich barwę oraz nadaje właściwości antypoślizgowych.

Nie bierz ludzi z „łapanki”

Czyszczenie podłóg Warszawa to odpowiedzialne zadanie. Powierz je więc osobom, które doskonale znają się na swoim fachu. Jeśli zależy Ci na dobrych i trwałych rezultatach, a także na odpowiednim zakonserwowaniu drewna, koniecznie zatrudnij profesjonalną firmę, oferującą tego typu usługi. O drewniane parkiety warto dbać w należyty sposób, a do tego potrzebna jest wiedza oraz doświadczenie.
Jak szukać? Możesz przejrzeć fora internetowe, popytać znajomych lub sięgnąć po polecane i zaufane przedsiębiorstwa. Jednym z nich z pewnością jest firma Bryliant, która w stolicy działa już od wielu lat. Zatrudnia sprawdzonych fachowców, którzy nieustannie szkolą się i podnoszą swoje kwalifikacje, korzystając ze specjalnych pokojów treningowych. Dzięki temu potrafią zająć się konserwacją niemal każdej podłogi, przywracając jej dawny blask.

 

Inne

Ciekawe artykuły