REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Stok na Malince cieszy się powodzeniem

Zimowa aura sprzyja uprawianiu sportów zimowych. Dużą popularnością cieszy się obecnie wyciąg narciarski na Malince, i to nie tylko wśród zgierzan. Do Ski Parku położonego przy Dąbrówce Wielkiej chętnie zjeżdżają mieszkańcy Łęczycy, Ozorkowa, Kutna, a w szczególności Łodzi. Najwięcej narciarzy przyjeżdża oczywiście w weekendy. Przyciąga ich dogodne położenie stoku, oraz niewygórowana cena. 

Z górki zjeżdżać można dwiema trasami narciarskimi. Dłuższa trasa ma około 400 metrów oraz stromy rozbieg, krótsza – 220 metrów. Na górze znajduje się także przygotowany zjazd dla sanek o długości około 200 metrów. Ponieważ z obu stron zainstalowane jest oświetlenie, przebywać na stoku można do późnych godzin wieczornych. Wjazd na szczyt odbywa się dwoma wyciągami orczykowymi. 
 
Przy ośrodku działa wypożyczalnia oraz serwis sprzętu (zarówno narciarskiego jak i snowboardowego). Skorzystać też można z pomocy instruktorów. Funkcjonuje również szkółka narciarska. 
 
Po wyczynach na śniegu można rozgrzać się i zjeść coś ciepłego w barze "Malinka", położonym u podnóża stoku. 
 
Jak wygląda aktualnie sytuacja z warunkami do jazdy? Po świątecznych roztopach wszystko wróciło do normyspadał świeży śnieg, a dodatkowo uruchomiliśmy armatki mówi Marek Zajączkowski, dzierżawca ośrodka. Ile osób korzysta dziennie z wyciągu? Marek Zajączkowski szacuje, że liczba to wynosi od średnio od 400-500 osób dziennie. W okresie między Świętami Bożego Narodzenia, a Nowym Rokiem szczególnie dużo jest dzieci i młodzieży. Nie wszyscy zjeżdżają, część osób przyjeżdża, popatrzeć, pochodzić czy posiedzieć przy przyjemnym kominku w barzemówi.   
 
Stok czynny jest codziennie w godz. 9.00-21.00. Cena za wjazd wynosi 2 zł (niezależnie od wyciągu). Warunki panujące na stoku w danej chwili można sprawdzić dzięki zainstalowanej kamerze na stronie www.ski-park.pl 
 

Inne

Ciekawe artykuły