REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Sukces demokracji obywatelskiej mieszkańców Zgierza, czyli Zgierski Budżet Obywatelski

 Niespełna 70 projektów weźmie udział w głosowaniu w pierwszej edycji Zgierskiego Budżetu Obywatelskiego. Większość to pomysły na inwestycje, takie jak chodniki, drogi, place zabaw, oświetlenie ulic. Pozostałe stanowią projekty artystyczne, społeczne i kulturalne, a wśród nich pomysły: zorganizowania imprezy gamingowej, zakupu sprzętu potrzebnego do utworzenia kina letniego na ‘Malince’, cyklu koncertów ‘Mała ojczyzna- wielka kultura’ promujących wielokulturowość czy też koncepcja zorganizowania akcji bezpłatnych szczepień dla dzieci i seniorów.

Spośród zgłoszonych 107 projektów aż około 60 posiadało braki formalne. Mniej więcej co szósty nie został uzupełniony, co poskutkowało odrzuceniem takiego wniosku. 
Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego odnotowała również 4 protesty, które jednak dotyczyły projektów o budżetach wyższych od dopuszczalnego poziomu wydatków. 
Teraz każdemu pozytywnie zaopiniowanemu projektowi w drodze losowania zostanie nadany numer, a następnie zostaną oneopublikowane najpóźniej do 22 października na stronie www.budzet.zgierz.pl. Lista będzie też dostępna w formie publikacji dystrybuowanej w punktach konsultacyjnych.
Głosowanie, przypomnijmy, rozpocznie się 23 października i potrwa do 31 października. Każdy mieszkaniec Zgierza będzie mógł w tym czasie internetowo lub drogą tradycyjną (w jednym z 8. Punktów konsultacyjnych) oddać 3 głosy, przyznając projektom od 3 do 1 punktu. Lista zwycięskich projektów zostanie opublikowana 2 listopada 2015 r.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,