REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Świat w miniaturze

50 modelarzy z całej Polski zaprezentowało swoje dzieła na Ogólnopolskim Konkursie Modelarskim w Zgierzu. W sobotę i niedzielę w jednej z sal Szkoły Podstawowej Nr 8 Zgierzanie mogli podziwiać modele samolotów, czołgów, samochodów a nawet inscenizacje bitew czy makiety dworców kolejowych. – Precyzja, dbałość o szczegóły i pracochłonność to cechy najlepszego modelu – mówi jeden z organizatorów konkursu Kamil Stefaniak, zrzeszony w zgierskim klubie „Radarek”. Jeden z naszych wystawców poświęcił 1500 godzin, żeby złożyć imponujących rozmiarów miniaturę metalowego dźwigu”.

W czasie wystawy amatorzy mogli spróbować swoich sił podczas zorganizowanych warsztatów. Warto „zarazić” się tą pasją, bo jak przekonują znawcy tematu, modelarstwo to zajęcie, które łączy pokolenia i jest wspaniałą formą spędzania wolnego czasu. Uczy cierpliwości i rozwija zdolności manualne.

Bezsprzecznymi zwycięzcami konkursu zostało Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych. Tuż za nimi na podium stanęli pasjonaci z Model Lot Toruń, zaś na trzecim miejscu uplasowali się modelarze z łódzkiego Centrum Pracy Pozaszkolnej nr 1. Członek Zarządu Powiatu Zgierskiego Wojciech Budziarski nagrodził też pucharem najmłodszego modelarza, 13-letniego Sebastiana Byszewskiego.

Inne

Ciekawe artykuły