REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Świąteczna pomoc medyczna w Aleksandrowie

Już w kwietniu w aleksandrowskim ZOZ-ie przy ul. Skłodowskiej-Curie, lekarz przyjmować będzie w weekend. W nagłych przypadkach mieszkańcy Aleksandrowa nie będą musieli jeździć już do Zgierza. Gabinet otwarty będzie od piątku od godz. 20 do poniedziałku do 7 rano. Jak na złość gorączka pojawia się wtedy, kiedy przychodnia już zamknięta. Maluchy też lubią chorować właśnie w weekendy. W takich przypadkach pozostaje albo wizyta prywatna, albo należy jechać do zgierskiego ambulatorium.

Bardzo dużo aleksandrowian korzysta z nocnej i świątecznej pomocy medycznej. Często, być może z racji odległości, mieszkańcy zwlekają do końca tym samym trafiając w zaawansowanym stadium choroby – mówi Beata Świątczak kierownik Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Zgierzu.

Nocna, świąteczna pomoc lekarska powróci zatem do Aleksandrowa. Bezpieczną datą będzie 1 kwietnia, być może uda się jednak nieco wcześniej. To jednak zależy od formalności, które musimy spełnić – mówi Małgorzata Wieczorek dyrektor SP ZOZ.

Przez weekend do dyspozycji aleksandrowian będzie lekarz rodzinny jak i również pielęgniarka. Teraz pacjenci, którym zalecono zastrzyki będą mogli je wykonać podczas sobotnio – niedzielnych dyżurów. Niewykluczone, że w filii pogotowia pracować będą nasi lekarze i nasze pielęgniarki.

Choć nie było łatwo za wszystko zapłaci Narodowy Fundusz Zdrowia. Władze Aleksandrowa wspólnie z poseł Agnieszką Hanajczyk już od jakiegoś czasu pukały, pisały do dyrekcji zarówno NFZ-tu jak i Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego. W końcu się udało. 

Łatwo nie było. Aleksandrów leży za blisko Zgierza, by otwierać filię u nas. Chodziło tylko o pieniądze, ale klamka zapadła i bardzo się z tego cieszymy – mówi burmistrz Jacek Lipiński

Weekendowa pomoc medyczna znajdować się będzie w pediatrycznej części budynku. W gabinecie pojawi się m.in. urządzenie EKG do diagnozy zawału serca czy otoskop do badania laryngologicznego. Oprócz tego prawe skrzydło oddzielone musi zostać od pozostałej części przychodni. Prace już trwają. Jeżeli nam się uda i aleksandrowski oddział otworzymy jeszcze w marcu z pewnością poinformujemy o tym wszystkich mieszkańców – mówi Małgorzata Wieczorek dyrektor SP ZOZ.

Co ważne zarówno dorośli jak i dzieci będą mogli korzystać z bezpłatnej pomocy lekarskiej jedynie w nagłych przypadkach. Nie należy bowiem traktować niedzielnej wizyty u lekarza, jako przedłużenia pracy przychodni.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,

Czym różni się procesor Intel Core i3 od i5?

CPU, centralna jednostka obliczeniowa lub po prostu procesor, to jeden z najbardziej istotnych podzespołów każdego komputera. Jego podstawowe zadanie to interpretowanie wszystkich podejmowanych na urządzeniu