REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Taniej za odbiór odpadów

Od 1 marca 2014 roku zmieni się opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Opłata będzie wynosić 6 zł od osoby za odbiór odpadów zbieranych w sposób selektywny oraz 11 zł od osoby za odbiór odpadów zbieranych w sposób nieselektywny.
Wcześniej te stawki kształtowały się na poziomie odpowiednio: 8 i 12 zł. 
 
Uchwałę obniżającą stawki podjęli zgierscy radni podczas styczniowej sesji Rady Miasta. To dobra informacja dla mieszkańców Zgierza. Podczas sesji nie obyło się jednak bez krytyki władz miasta. Opozycyjni radni zarzucali prezydent Iwonie Wieczorek, że obiżka wprowadzona została zbyt późno, a obecna różnica między stawkami nie motywuje mieszkańców do zbiórki selektywnej. 
 
Henryk Urbanowski, przewodniczący radni osiedla Stare Miasto wskazywał na wady wdrożenia systemu w naszym mieście. – Prawie jedna czwarta mieszkańców nie płaci. Dodatkowo, "zginęło" prawie od 3 do 4 tys. mieszkańców Zgierza – są zameldowani, a nie ma ich w złożonych deklaracjach. Segregowanie odpadów w blokach to mit – prawie 20 tys. mieszkańców uiszcza niższe opłaty, a w rzeczywistości nie prowadzi segregacji. Należy preferować podmioty segregujące śmieci, ale zróbmy to wtedy, kiedy będzie pewność, że ta segregacja jest możliwa – mówił. 
 
W związku ze zmianą stawki właściciele nieruchomości zobowiązani są do ponownego złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
 
Deklaracje należy złożyć w terminie do dnia 28.02.2014 r. w Urzędzie Miasta Zgierza Plac Jana Pawła II 16, pok. nr 10 i 11 lub w Punkcie Obsługi Interesanta (parter budynku)
 
Więcej informacji: www.odpady.miasto.zgierz.pl oraz pod nr tel. 42 714 32 33, 42 714 31 61, 42 714 31 51.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,

Czym różni się procesor Intel Core i3 od i5?

CPU, centralna jednostka obliczeniowa lub po prostu procesor, to jeden z najbardziej istotnych podzespołów każdego komputera. Jego podstawowe zadanie to interpretowanie wszystkich podejmowanych na urządzeniu