REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

TEDE i Krawczyk "dali czadu"

10 i 11 września Zgierz żegnał lato. Gwiazdami wieczoru byli TEDE i Krzysztof Krawczyk. Ale podczas tych dwóch dni na odwiedzających czekało znacznie więcej atrakcji.

W sobotnie popołudnie odbył się zlot motocyklowy „Knight  Riders”. W Parku Miejskim uczestnicy projektu „Zatroper” podsumowali swoje warsztaty. Na scenie zaprezentowały się zespoły: „PRZEKAZ”, „CITIZEN”, „CZARU”, „ ZEUS”. Wieczorem wystąpił raper TEDE. 

Po koncercie na wielbicieli polskiego kina czekała nie lada gratka w postaci kina plenerowego na pl. Kilińskiego. Filmy wyświetlane były tuż obok zabytkowego tramwaju typu Sanok należącego do łodzianina, Tomasza Adamkiewicza.

Mogę powiedzieć, że pokazy wypadły bardzo dobrze. Filmy obejrzało około 350 osób – zdradził Adamkiewicz.

W niedzielę z kolei po mszy dożynkowej w kościele św. Katarzyny korowód dożynkowy przeszedł do Parku Miejskiego, gdzie przez całe popołudnie odbywały się występy zespołów ludowych oraz ceremoniał dożynkowy. Po Biesiadzie Przebojowej New Happy Band bardzo dobry występ, momentami satyryczny zaprezentował Krzysztof Krawczyk

W weekend do Parku Miejskiego wybrało się mnóstwo ludzi. Jestem szczególnie zadowolony z pierwszego dnia, kiedy wystąpił TEDE. Udało nam się przyciągnąć dużo młodzieży, a to budujące, że młodzi ludzie chętnie odwiedzają miejskie imprezy. Drugiego dnia Krzysztof Krawczyk przygotował bardzo fajny program, można powiedzieć, że przeszedł „samego siebie” – podsumował Tomasz Zgierski, p.o. naczelnika Wydziału Promocji UMZ.

Portal WirtualnyZgierz.pl był jednym z patronów medialnych wydarzenia.

fot. Jarosław Turała, Maciej Rubacha, Agata Urbańska
 

Inne

Ciekawe artykuły