REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Tłumy odwiedziły targi w Bratoszewicach

Kilkanaście tysięcy osób pojawiało się podczas dwudniowych Targów Rolnych Agrotechnika organizowanych przez  Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach, w powiecie zgierskim. 
 
Do Bratoszewic zawitały firmy produkujące i sprzedające najnowocześniejsze maszyny i urządzenia rolnicze, elementy wyposażenia budynków mieszkalnych i gospodarczych, (koty CO, piece) nawozy, pasze i środki ochrony roślin. Zjawiły się firmy szkółkarskie i nasienne, przedsiębiorstwa oferujące drzewa owocowe i krzewy ozdobne, a także poprawiające estetykę otoczenia kwiaty. Podczas targów specjaliści ośrodka, a także innych instytucji działających na rzecz rolnictwa i rolników udzielali zainteresowanym fachowych porad dotyczących, m.in. wniosków obszarowych, funduszy strukturalnych i innych. 
 
Na licznych straganach można było kupić niemal wszystko do gospodarstwa i nie tylko począwszy od nożyków do dekoracji jarzyn, poprzez zabawki, ubrania, a na obwarzankach skończywszy.
 
Na scenie królował folklor. Odbywały się również pokazy rękodzieł ludowych. 
 
Dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszył się nowoczesny opryskiwacz pól białoruskiej produkcji. Skonstruowany został na bazie śniegochodu „Rosa”. Dzięki balonowym oponom jest tak lekki, że jego nacisk na podłoże wynosi zaledwie 100 g/m2. Kosztuje około 250 tys. zł. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak

Dlaczego ząb trzeba leczyć kanałowo?

Endodoncja ma niezwykle istotne znaczenie dla pacjentów gabinetów dentystycznych. To ona ratuje zęby przed wyrwaniem – stanowi ostatni etap przed chirurgią stomatologiczną. Po usłyszeniu od