REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Tragiczny wypadek pod Strykowem

Zgierscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 20 lutego 2023 roku około godziny 4.05 na drodze krajowej numer 14 w miejscowości Sosnowiec Pieńki (gmina Stryków). W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 63-letni łodzianin.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że kierujący samochodem osobowym suzuki, jadąc w kierunku Strykowa, z nieznanych na ten moment przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia czołowego z samochodem ciężarowym man z naczepą. W wyniku zderzenia 63-letni kierujący suzuki poniósł śmierć na miejscu. Policjanci na miejscu pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca wypadku oraz pojazdów biorących w nim udział. Mundurowi poddali badaniu na zawartość alkoholu kierującego samochodem ciężarowym – 37-latek był trzeźwy. Ciało zmarłego zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Oba pojazdy zostały zabezpieczone celem przeprowadzenia badań biegłego. Droga była całkowicie zablokowana przez kilka godzin. Funkcjonariusze wyznaczyli objazdy.

Policjanci apelują o ostrożność na drodze! Kierowanie samochodem w nocy oraz podczas opadów atmosferycznych wymaga wyjątkowej koncentracji i ostrożności. Pamiętajmy, aby zadbać o odpowiedni odpoczynek przed podróżą oraz dostosować prędkość do warunków jakie panują na drodze.

źródło: kom. Magdalena Nowacka

Inne

Ciekawe artykuły