REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Tramwaj potrącił kobietę na Łęczyckiej

 W dniu 21.11.2010 r. około godziny 21:30 w pobliżu przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Łęczyckiej i Pietrusińskiego w Zgierzu tramwaj potrącił kobietę. 60-latka przechodząc przez torowisko tramwajowe w miejscu do tego niedozwolonym z lewej strony na prawą w stosunku do jadącego tramwaju, nie zachowała szczególnej ostrożności, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu w wyniku czego została potrącona przez tramwaj linii 46. Tramwaj poruszał się ul. Łęczycką z kierunku Armii Krajowej w kierunku ul. Gałczyńskiego. 

 

Piesza doznała obrażeń w postaci: uraz czaszkowo – mózgowy z utratą przytomności, złamania żeber, stłuczenia płuc, złamania łopatki, złamania kości miednicy, złamania kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Przewieziona została do szpitala w Łodzi, gdzie pozostała na oddziale intensywnej terapii – informuje Liliana Garczyńska, oficer prasowy KPP w Zgierzu. Badanie wykazało, że motorniczy był trzeźwy. Wstrzymanie ruchu tramwajów trwało do 22.40.

Inną sprawą jest kwestia oświetlenia ulicy. – Od piątku na ul. Łęczyckiej, na wysokości od Łaźni miejskiej do ul. Gołębiej nie ma oświetlenia drogowego. O tym fakcie został poinformowany Zakład energetyczny już w piątek późnym wieczorem – donosi nasz czytelnik.

 

Jak wiadomo na tym odcinku drogi samochody jadące z górki od strony Ozorkowa nagminnie rozwijają nadmierną prędkość. Można domniemać, iż w wyniku pośpiechu oraz braku oświetlenia ulicznego kobieta nie zauważyła nadjeżdżającego tramwaju linii 46.

Brak kontroli radarowych na tym odcinku jest przykrym faktem gdyż z tego niebezpiecznego przejścia dla pieszych korzystają dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 1 oraz nr 2 jak i Gimnazjum nr 1.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak

Dlaczego ząb trzeba leczyć kanałowo?

Endodoncja ma niezwykle istotne znaczenie dla pacjentów gabinetów dentystycznych. To ona ratuje zęby przed wyrwaniem – stanowi ostatni etap przed chirurgią stomatologiczną. Po usłyszeniu od