REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Tryumfatorzy KFF 2010 w Kinie Charlie

 Replika jubileuszowej 50-ej edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego w Kinie Charlie w Łodzi. 

 
W trakcie trzech dni będziemy mieli okazję poznać nagrodzone, zauważone przez krytykę i szeroko dyskutowane tytuły Krakowskiego Festiwalu. To prawdziwa gratka dla wszystkich tych, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w kolejnej odsłonie jednego z najważniejszych europejskich festiwali poświęconych dokumentom, animacjom i krótkim metrażom. Właśnie dla nich KFF 2010 przybędzie z wizytą do Łodzi.
 
Krakowski Festiwal Filmowy to jedna z najstarszych europejskich imprez filmowych tego typu. Jego historia sięga 1961 r. Rodzący się wówczas Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych już po trzech latach funkcjonowania stał się wydarzeniem filmowym o międzynarodowym zasięgu. Dzięki wydarzeniu Kraków stał się bardzo ważnym punktem na filmowej mapie Europy. Każdego roku, podczas siedmiu festiwalowych dni widzowie mają okazję obejrzeć około 250 filmów z Polski i z całego świata. Filmy prezentowane są w sekcjach konkursowych oraz w pokazach specjalnych, takich jak retrospektywy twórców, pokazy tematyczne, projekcje archiwalne. Festiwalowi towarzyszą wystawy, koncerty, pokazy plenerowe oraz spotkania z twórcami. Krakowski Festiwal Filmowy co roku odwiedza ok. 500 polskich i międzynarodowych gości: reżyserów, producentów, programatorów festiwali oraz liczna krakowska publiczność.
 
Rangę Krakowskiego Festiwalu Filmowego potwierdza fakt dołączenia do grona festiwali akredytowanych m.in. przez FIAPF (Międzynarodowa Federacja Producentów Filmowych), EFA (European Film Award) oraz The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, dzięki czemu laureaci festiwalu otrzymują bezpośrednie nominacje do nagród Europejskiej Akademii Filmowej, a także Oscarów (w kategoriach filmów krótkometrażowych).
 
Harmonogram
 
3 sierpnia, g.19
 
1000 GŁOSÓW (1000 VOICES), 8′
SEANS W KINIE TATRY, 26′
GDZIE JEST KIM BASINGER? (WHERE IS KIM BASINGER?), 28′ 
ŻYCIE GDZIE INDZIEJ (BEYOND THIS PLACE), 95′
 
 
4 sierpnia, g.19
 
INCYDENT W BANKU, (INCIDENT BY A BANK), 12′
WARSZAWA DO WZIĘCIA 51′
TUSSILAGO, 14′
CIEMNEGO POKOJU NIE TRZEBA SIĘ BAĆ, 35′
MARYSINA POLANA, 39′
 
 
5 sierpnia, g.19
 
POZA ZASIĘGIEM, 30′
DEKLARACJA NIEŚMIERTELNOŚCI, 29′
W MROKU (THE DARKNESS OF THE DAY), 26′
LUDZIE Z CITY (MEN OF THE CITY), 60′
 
Inne

Ciekawe artykuły