REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Uniejów został uzdrowiskiem

Uniejów, miasto w powiecie poddębickim, znane z wykorzystania źródeł geotermalnych, jako pierwsze w Łódzkiem uzyskało status uzdrowiska. W inauguracji działalności medycznej Uzdrowiska „Uniejów Park” uczestniczył Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego. Sanatorium obejrzał już również minister sportu i turystyki Adam Giersz.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że miasto spełnia ustawowe warunki prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego. To upoważnia władze Uniejowa do dołączenia do nazwy miasta „Zdrój”, zarezerwowanego dla miejscowości sanatoryjnych. Ministerstwo, w oparciu o przedstawione świadectwa potwierdzające właściwości lecznicze naturalnych surowców i klimatu, ustaliło, że w Uniejowie mogą być leczone choroby ortopedyczno-urazowe, reumatologiczne, naczyń obwodowych, skóry oraz układu nerwowego.

Zajmie się tym sanatorium, w którym będą pracować lekarze specjaliści, terapeuci, psycholodzy, magistrzy i technicy fizjoterapii, dietetycy i pielęgniarki. Na razie z sanatorium można korzystać tylko na zasadach komercyjnych, jednak placówka stara się o kontrakt z NFZ.
Uniejów Park to ośrodek położony w najpiękniejszej części miasta na terenie zabytkowego XIX-wiecznego Parku Zamkowego, w starorzeczu Warty, w sąsiedztwie Term Uniejowskich z naturalnymi gorącymi mineralnymi wodami i zamku arcybiskupów.
Oprócz komfortowej części hotelowej ośrodek dysponuje jedną z najbogatszych baz rehabilitacyjnych w regionie, a niewątpliwym jej atutem jest bezpośredni dostęp do mineralnych, leczniczych wód termalnych, unikalnych w skali europejskiej.
Przypomnijmy, że Uniejów słynie z posiadania wód geotermalnych o temperaturze ok. 68 st. C, (nisko mineralizowanych, chlorkowo-sodkowych), które znajdują się na głębokości ponad 2000 m. Woda ma właściwości kojące, relaksujące i odprężające. Korzystnie działa przy schorzeniach ortopedycznych, układu krążenia i nerwowego.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a