REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

VI Charytatywny Bal Czerwonej Róży – 1.03.2014

Już 1. marca odbędzie się Charytatywny Bal Czerwonej Róży. Jest to cykliczne wydarzenie, które organizuje poseł Agnieszka Hanajczyk wraz z grupą przyjaciół. Ideę balu stanowi pozyskanie od ludzi dobrej woli przedmiotów, bądź karnetów na usługi, które następnie w trakcie uroczystości zostają zlicytowane na aukcji.

Bal, z roku na rok, cieszy się coraz większą popularnością. Podczas dotychczasowych odsłon wydarzenia udało się zgromadzić 368 tyś. Fundusze zostały w całości przekazane na cele charytatywne. Każda edycja uroczystości tworzona jest z myślą o tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Tegoroczny Bal Czerwonej Róży zadedykowany zostanie Oddziałowi Ginekologiczno-Położniczemu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Marii SkłodowsIdej-Curie w Zgierzu. Tym razem zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zorganizowanie i wyposażenie pracowni kardiotokografii (KTG), co pozwoli na poprawienie opieki nad ciężarnymi kobietami w terminie okołopłodowym. Badanie KTG umożliwia wykrycie stanów zagrożenia płodu już we wczesnej fazie jego rozwoju.

Ręcznie malowana 24-karatowym złotem porcelanowa filiżanka od Premiera Donalda Tuska, akwarela ilustrująca budynek Sejmu przekazana przez Marszałek Sejmu Ewę Kopacz, naszyjnik od Wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej, obraz Eugeniusza Tukana-Wolskiego, zaproszenie dla dwóch osób na obiad w Towarzystwie Ambasadora Francji w Polsce Pierre’a Buhlera, czy koszulka oraz buty piłkarskie Roberta Lewandowskiego z autografem, to tylko niektóre przedmioty, jakie można wylicytować w czasie tegorocznego balu.

W wydarzeniu wezmą udział m.in.: Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski, Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska, parlamentarzyści i przedsiębiorcy. Tradycyjnie o północy wszystkie pary zatańczą walca, a każda z pań trzymać będzie zakupioną przez partnera czerwoną różę. Uroczystość odbędzie się w Białym Pałacu w Niesięcinie. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła TVP Łódź. 

 

 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,