REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

VIII Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Pływaniu FAMILY CUP’14

W ubiegłą sobotę 18 października w Zgierzu odbyły się VIII Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Pływaniu „Family Cup” 2014.

Wzięło w nich udział ponad 200 zawodników. Najmłodszą zawodniczka była dwuletnia Helenka Suska ze Zgierza, , zaś najstarszym 60-letni Andrzej Jasiński. W kategorii rodzinnej wystartowało 12 rodzin. W najszybszym czasie dystans 100 metrów pokonała rodzina Woźniaków z Pabianic.

Zawodnicy płynęli w stylu dowolnym według klasyfikacji indywidualnej (z uwzględnieniem kategorii wiekowych z podziałem na kobiety-mężczyźni) oraz rodzinnej – o wynikach w tej klasyfikacji decydowały czasy uzyskane przez sztafety rodzinne. Wyścigi we wszystkich kategoriach wiekowych odbywały się na dystansie 25 metrów, z wyjątkiem kategorii przedszkolaków – 12,5 m.

Natomiast sztafeta rodzinna rozgrywana była na dystansie 4 x 25 m.

Osoby i rodziny, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały puchary, natomiast pierwszych sześć – dyplomy. Spośród wszystkich uczestników, bez względu na zajęte miejsce, rozlosowano atrakcyjne nagrody.

Celem zawodów jest promocja zdrowego sportowego stylu życia wśród Polaków w wieku umożliwiającym uprawianie sportu amatorskiego, traktowanego jako najlepsza, a zarazem najtańsza forma ochrony własnego zdrowia i utrzymania się w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. 

Zapraszamy do zapoznania się w wynikami praz fotorelacją z zawodów:

Wyniki

Fotorelacja z zawodów

Organizatorzy: Stowarzyszenie Family Cup, Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zgierzu.

Patroni honorowi: Marszałek Województwa Łódzkiego, Starosta Zgierski, Prezydent Miasta Zgierza.

Patroni medialni: Wirtualny Zgierz.pl, EZG.INFO.pl, TVP Łódź, STVK Centrum, Radio Łódź, Puls Powiatu.

Sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Zgierzu, Fru Fitness w Zgierzu, Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska sp. z o.o., Sklep drogeryjny Natalia w Zgierzu, Szkoła Pływania Swim Speed „Żaki na start!”, Zgierskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne MARKAB, Kasa Stefczyka w Zgierzu, „Powitanie Słońca” JOGA, Polska Woda „Primavera”, Łódzki Rynek Hurtowy Zjazdowa S.A.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,