REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W jaki sposób gimnazjaliści chcą promować Polskę w Europie?

Wychowanie młodych obywateli zjednoczonej Europy to jedno z najważniejszych zadań szkoły oraz realna potrzeba naszych czasów. Dlatego wychodząc naprzeciw tym wymaganiom, już po raz drugi odbył się wojewódzki konkurs „Razem w Europie”. Zadanie uczniów klas gimnazjalnych polegało na stworzeniu kilkuminutowej prezentacji multimedialnej, która zawiera materiał promujący naszą ojczyznę w Europie.

Do Miejskiego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim (organizatora przeglądu) zostało nadesłanych 21 prac. W pierwszym etapie jury, składające się z uczniów placówki, wyłoniło 8 prezentacji, które zostały dzisiaj zaprezentowane przez młodzież. Dominowała tematyka o charakterze turystyczno – krajoznawczym. Gimnazjaliści głównie przedstawiali Polskę jako kraj, w którym warto spędzić wakacje czy urlop.

Zwyciężczynią konkursu, nad którym patronat honorowy objął Starosta Zgierski – Krzysztof Kozanecki, została Paulina Kopera z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Mroczkowie Gościnnym, która w treściwej i dobrze skomponowanej prezentacji zatytułowanej „Polska na wakacje” przedstawiła walory poszczególnych regionów ojczyzny. 

 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a