REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W jaki sposób gimnazjaliści chcą promować Polskę w Europie?

Wychowanie młodych obywateli zjednoczonej Europy to jedno z najważniejszych zadań szkoły oraz realna potrzeba naszych czasów. Dlatego wychodząc naprzeciw tym wymaganiom, już po raz drugi odbył się wojewódzki konkurs „Razem w Europie”. Zadanie uczniów klas gimnazjalnych polegało na stworzeniu kilkuminutowej prezentacji multimedialnej, która zawiera materiał promujący naszą ojczyznę w Europie.

Do Miejskiego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim (organizatora przeglądu) zostało nadesłanych 21 prac. W pierwszym etapie jury, składające się z uczniów placówki, wyłoniło 8 prezentacji, które zostały dzisiaj zaprezentowane przez młodzież. Dominowała tematyka o charakterze turystyczno – krajoznawczym. Gimnazjaliści głównie przedstawiali Polskę jako kraj, w którym warto spędzić wakacje czy urlop.

Zwyciężczynią konkursu, nad którym patronat honorowy objął Starosta Zgierski – Krzysztof Kozanecki, została Paulina Kopera z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Mroczkowie Gościnnym, która w treściwej i dobrze skomponowanej prezentacji zatytułowanej „Polska na wakacje” przedstawiła walory poszczególnych regionów ojczyzny. 

 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub