REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W jaki sposób rozbudować klatkę piersiową?

Duża, uniesiona klatka piersiowa to marzenie wielu osób, które chcą zadbać o swoje ciało. Istnieje wiele ćwiczeń, pozwalających osiągnąć świetne rezultaty, jednak jakie z nich wybrać? O czym pamiętać? Czy skorzystanie z usług trenera personalnego to dobra opcja?

Poznaj swoją klatkę piersiową

By osiągnąć optymalną efektywność treningu, warto rozpocząć od analizy budowy klatki piersiowej. Dzięki temu będziesz miał świadomość, w jaki sposób konkretne ćwiczenia wpływają na przyrost masy mięśniowej. Pomoże Ci to również w wypracowaniu odpowiedniej techniki, która jest niezbędna dla osiągnięcia celu treningu. Klatka piersiowa ma dwie grupy mięśniowe – powierzchowną i głęboką. Do pierwszej z nich należy m.in. mięsień piersiowy większy – najbardziej rozbudowany, trójkątny, rozciąga się od obojczyka aż do kości ramiennej. Jego główne funkcje to odwodzenie i przywodzenie ramienia. Mięsień piersiowy mniejszy wspomaga natomiast opuszczanie łopatki oraz unoszenie żeber w trakcie oddychania.

Trening klatki piersiowej – czy warto samemu?

Oczywiście, że tak. Pamiętaj jednak, by dokładnie zapoznać się z opisem konkretnego ćwiczenia. Zwróć uwagę, jak powinny pracować mięśnie piersiowe i mięśnie ramion, czy należy utrzymać je wyprostowane i co z szerokością barków. Wbrew pozorom, efektywny trening mięśni piersiowych nie jest taki łatwy. Duże znaczenie ma odpowiednia technika oraz obciążenie. Warto zatem skorzystać z profesjonalnej pomocy. Trener personalny Mokotów pomoże Ci w wypracowaniu prawidłowego zakresu ruchów, dostosowując zarazem optymalną intensywność zajęć.

Wykorzystaj poniższe ćwiczenia na klatkę piersiową

Trening klatki piersiowej możesz rozpocząć np. od klasycznych pompek. Wybór odpowiedniej pozycji wyjściowej zależy głównie od Twoich preferencji. Pompki możesz wykonywać na leżąco lub specjalnych poręczach. Jeśli zdecydujesz się na klasyczną metodę, ustaw odpowiednią szerokość barków, zejdź maksymalnie do ziemi, rozciągając mięśnie klatki piersiowej, a następnie wyprostuj ramiona, wznosząc się ku górze.

Kolejne ćwiczenie, które możesz wykorzystać w treningu klatki piersiowej to wyciskania sztangi na ławce poziomej. To kolejna klasyka, ale trzeba pamiętać o kilku aspektach. Wyciskanie sztangi na ławce doskonale kształtuje mięsień piersiowy większy, a ponadto bicepsy i tricepsy.

Wskazówki:

  • połóż się na ławce i chwyć gryf, by w połowie wyprostu kąt między ramieniem a przedramieniem wynosił 90 st.,
  • utrzymuj łopatki ściągnięte i dociśnij barki do ławki,
  • weź wdech i ugnij ramiona w łokciach, opuszczając sztangę do klatki piersiowej,
  • wypuść powietrze, unosząc gryf do pozycji wyjściowej.

Jeśli chcesz więcej przydatnych ćwiczeń, skorzystaj z fachowego wsparcia – trener personalny Mokotów – Rafał Kiszło, ul. Józefa Piusa Dziekońskiego 1, Telefon: 608 472 294.

Inne

Ciekawe artykuły