REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W tym roku Zgierz bez kolarzy

Przez pięć lat z rzędu w naszym mieście rozpoczynał się Ogólnopolski Wyścig Kolarski „Szlakiem Bursztynowym”. To właśnie na zgierskich ulicach odbywał się prolog, a więc krótka jazda na czas poprzedzająca kolejne etapy. Kilka ostatni imprez objętych było patronatem firmy Hellena. Wyścig Kolarski Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour uważany jest za jeden z najważniejszych wyścigów szosowych w Polsce. Niestety, w tym roku impreza Zgierz ominęła szerokim łukiem. Dlaczego? Tak zadecydowała prezydent Iwona Wieczorek.

Wyścig nie cieszył się zbyt dużym zainteresowaniem mieszkańców, a jego koszty były niewspółmierne do korzyści jakie odniosłoby miasto znajdując się na jego mapie – wyjaśnia Tomasz Zgierski, Asystent Prezydenta Miasta Zgierza. – W związku z tym Pani Prezydent Wieczorek podjęła decyzję o nieuczestniczeniu w tej imprezie. 

– Zabrakło pieniędzy, czy dobrej woli? W Poddębicach, Kaliszu, Wieluniu znalazły się i chęci, i pieniądze
– zauważa internauta na naszym forum.

W efekcie ostatni wyścig rozpoczął się 14 kwietnia w niedalekich Poddębicach. Organizatorzy uważają jednak, że zmiana biegu trasy wyjdzie imprezie na dobre. Pozwoli bowiem na popularyzację wyścigu, a to jest jednym z głównych celów organizatorów.

Podczas czterodniowego XXVI Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2011 uczestnicy pokonali ponad 500 kilometrów. W sumie ścigało się około 120 kolarzy.

Wyścig wygrał czech Czech Vojtech Hacecky (Dukla Praga)
 
Wyniki:
wyniki piątego etapu (Godziesze Wielkie – Kalisz 136 km)
1. Krzysztof Jeżowski (Bank BGŻ)     
2. Milan Kadlec (Dukla Praga)   
3. Dariusz Rudnicki (BDC Team)
4. Wojciech Kaczmarski (Legia Felt)
5. Mieszko Bulik (Chrobry Felt Głogów)
6. Vojtech Hacecky (Dukla Praga)

klasyfikacja generalna
1. Vojtech Hacecky      
2. Piotra Sztobryn (Bank BGŻ)     
3. Grzegorz Haba (Aktio Group Mostostal Puławy)
4. Jan Kaduch (Dukla Praga)     
5. Dariusz Woźniak (Legia Felt)
6. Mateusz Nowak (KTK Kalisz)     
 

Inne

Ciekawe artykuły